Ali Koç, Fenerbahçe ile Yaşıt Ayşe Teyzeyi Ziyaret Edecek

Muğla’da yaşayan Ayşe Uçar 1097 doğumlu. 3 padişah, 27 başbakan ve 12 cumhurbaşkanı gören 113 yaşındaki Ayşe teyzeyi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ziyaret edeceği öğrenildi.

Muğla’da yaşayan Ayşu Uçar isimli kadın yıllara meydan okuyor. 28 Temmuz 1907 doğumlu olan 113 yaşındaki Ayşe teyze her ne kadar son yıllarda yatağa mahkum kalsa da duyma ve yürüme dışında hiçbir sağlık sorununun bulunmadığını belirtiyor.

ÇOCUKLARI DA ÇOK YAŞIYOR

Menteşe ilçesi Gülağzı köyünde ikamet eden, yaşayan tarih Ayşe teyze asırlık ömründe 3 padişah, 27 başbakan ve 12 cumhurbaşkanı gördü. Osmanlı’nın son padişahı Vahdettin tahttan indiği sırada 15 yaşında olan Ayşe teyze o günleri hatırladığını söylüyor. Fenerbahçe ile yaşıt olan Aşye teyze, sarı lacivertli taraftarların da ilgi odağı oldu. Muğla Fenerbahçeliler Derneği’nin sık sık ziyaret ettiği asırlık çınar, kendisi gibi uzun yaşayacaklarını söyleyen 92 ve 89 yaşındaki kızları ve 76 yaşındaki gelini ile birlikte yaşıyor.

Ali Koç, Fenerbahçe ile Yaşıt Ayşe Teyzeyi Ziyaret Edecek

ALİ KOÇ’A MESAJ VAR

Ayşe teyzeyi ziyaret eden Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, 90 yaş üstü insanların en fazla yaşadığı kentin Muğla olduğunu söylerken “Ayşe Uçar teyzemiz şu anda Türkiye’de yaşayan en uzun ömürlü insan. 28 Temmuz tarihi itibari ile 112 yaşını bitirmiş, 113 yaşına girmiş durumda. 1907 doğumlu” ifadelerini kullandı. Muğla Fenerbahçeliler Derneği üyesi Uğur Tezcan ise Kulüp Başkanı Ali Koç’a mesaj göndererek Fenerbahçe ile aynı yaşta olan Ayşe Uçar’ı ziyaret etmesini istedi. İddiaya göre bu mesaja olumlu yanıt veren Koç, Ayşe teyzeyi ziyaret edecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı