Ali Koç, 2 milyar Euro’luk otomotiv yatırımını açıkladı! Üretim Kocaeli fabrikasında yapılacak…

Son dakika! Meşhur iş insanı Ali Koç, “Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, “2 milyar euroluk Türk otomotiv sektörünün bugüne kadarki en büyük yatırımını gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
Takip et
Ali Koç, 2 milyar Euro’luk otomotiv yatırımını açıkladı! Üretim Kocaeli fabrikasında yapılacak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan, Yapı Kredi Bankası, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç da gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

2 milyar euroluk Türk otomotiv sektörünün bugüne kadarki en büyük yatırımını gerçekleştireceklerini belirten Koç, “Yeni yatırımımızla Kocaeli fabrikamız, Türkiye’nin batarya dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre imalat tesisi haline gelecek” ifadelerini kullandı.

“BATARYA DAHİL İLK VE TEK ELEKRİKLİ ARAÇ ÜRETİM TESİSİ OLACAK”

Koç öte yandan, “Yeni yatırımımızla Kocaeli fabrikamız, Türkiye’nin batarya dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre imalat tesisi haline gelecek. 10 sene sürecek bu yatırımı ileriye dönük stratejik bir hamle olarak görüyoruz. Tarihimizin en büyük otomotiv yatırımını yapıyor olmak Topluluğumuzun ve ortağımız Ford Motor Company’nin ülkemize inancının en büyük ispatı” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ile beraber Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley’i de kabul etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.