Ali İsmail’in Katiline Sadece 1,5 Sene Ceza!

Gezi olayları sırasında, üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesinde, polislere usulsüz emirler veren polis müdürü 1,5 yıl ceza aldı.

Gezi olaylarının sembol isimlerinden olan Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülmesi olayında polislere usulsüz emirleri veren, FETÖ’den tutuklu polis amiri Mustafa Aygün’e bu suçtan 1,5 yıl hapis cezası verildi.


Örgütün üst düzey isimlerinden biri olduğu belirlenen Aygün karar duruşmasında suçsuz olduğunu, olaylarla alakası bulunmadığını belirtip beraatını talep etti. Ali İsmail Korkmaz’ın yakınlarının da takip ettiği davada çıkan karar büyük tepki çekti. Ailenin yanı sıra sosyal medya kullanıcıları da karara büyük tepki göstererek “Gencecik bir hayatın bedeli 1,5 sene mi?” sorusunu sordu. Daha önce yargılandığı birçok suçtan 20 seneye yakın ceza alan sanığın yatacağı sürelere bu ceza da eklenecek ve toplam süreyi parmaklıklar arkasında geçirecek.

AİLE DAVAYI YARGITAY’A TAŞIYACAK

2013’teki Gezi olaylarında, sokağa çıkan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Korkmaz, girdiği karanlık bir sokakta sopalı kişilerin saldırısına uğramış, hastaneye kaldırılan genç ilaç verilerek evine gönderilmişti. Daha sonra hayatını kaybeden Korkmaz Gezi olaylarının sembol isimlerinden biri haline gelmiş, polislere emri veren amir daha sonra FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine koyulmuştu. Korkmaz ailesinin avukatlarının karara itiraz ederek Yargıtay’a başvuracakları öğrenildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı