Ali Erbaş’tan Mevlid Kandili Açıklaması! Yeni İsmi Mevlid-i Nebi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mevlid Kandili öncesinde açıklamalar yaptı. 2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nın teması Peygamberimiz ve Aile oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Başkanlık Konferans Salonu’ndaki tanıtım toplantısında “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” etkinliklerinin bu sene “Peygamberimiz ve Aile” teması ile yapılacağını açıkladı. Erbaş, yarın Hazreti Muhammed’in doğum günü olan Mevlit Kandili’nin kutlanacağını söyledi. Ailelerde meydana gelen olumsuzlukların zamanla yaşamı kuşattığına işaret eden Erbaş, basının bu hususta çok dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

İSMİ MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI OLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, “Kutlu Doğum” haftasının isminin iki sene önce “Mevlid-i Nebi” olarak değiştirilmesi ve haftanın başlangıcının Hicri Takvim’e göre rebiülevvel ayının 12’nci günü olarak belirlendiğinin anımsatılmasının ardından Erbaş, şu açıklamayı yaptı: “Bizim geleneksel olarak yüzyıllardan beri kutladığımız Mevlit Kandili’yle birleştirdik ve ismini asıl orijinal adı olan Mevlid-i Nebi adını verdik. Daha iyi oldu, İslam dünyasında artık beraber kutlanıyor. Özellikle Mevlit Kandili ayrı Kutlu Doğum ayrı olmasından sebeple keşke birleştirsek de Mevlit Kandili’nde, beraber Mevlid-i Nebi adıyla kutlasak diye hep bekliyorduk, bu oldu. Halkımız için hayırlı olsun”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı