adplus-dvertising

Ali Erbaş: Bize bakıp Müslümanlıktan soğuyan olursa…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hollanda’daki temaslarında yaptığı konuşmasında “Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız.” şeklinde konuştu.
Takip et
Ali Erbaş: Bize bakıp Müslümanlıktan soğuyan olursa…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hollanda’da iftar etkinliğine katıldı. Erbaş burada yaptığı konuşmada, “Öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hollanda’nın Lahey şehrinde HDV Ahi Evran Camisi’nin açılışını yaptı

Erbaş, daha sonra Hollanda Diyanet Vakfı tarafından organize edilen iftar programında HDV şube başkanları ve gurbetçi vatandaşlarla bir araya geldi.

HDV Ahi Evran Camisi konferans salonunda gerçekleştirilen iftar programında konuşan Erbaş, “Bu ana kadar olduğu gibi camilerimizi eğitimle, bilimle, bilgiyle, hikmetle, irfanla değerlendirmeliyiz. Çünkü bizim dinimiz ilim, irfan, bilgi, hikmet dinidir. Bizim dinimizin iki mühim kaynağının birincisi Kur’an-ı Kerim, ikincisi sünnet-i seniyedir” şeklinde konuştu.

AA’nın haberine göre, “Müslüman, elinden ve dilinden emin olunan kimsedir” hadisine atıf yapan Ali Erbaş sözlerine şu şekilde devam etti: “Müslümanlar olarak gayrimüslimlerle komşuluk yapıyoruz. Medine’de Peygamber Efendimiz gayrimüslimlerle beraber yaşadı. Onun hukukunu yarattı. Medine Sözleşmesi, bunun hukukunun dünya genelinde yaratılmış olan prototipidir. Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.