Ali Bayatlı Irak’taki Gösterilerde Ölü ve Yaralı Sayısını Açıkladı

Irak Yüksek Bağımsız İnsan Haklar Komiserliği üyesi Ali Beyatlı yaptığı açıklamada Irak'taki gösterilerde 460 kişinin öldüğünü, 17 bin kişinin de yaralandığını açıkladı.

Irak Yüksek Bağımsız İnsan Haklar Komiserliği, ülkede 3’üncü ayına giren hükümet karşıtı gösterilerde ekim ve kasım aylarında en az 460 kişinin öldüğünü duyurdu.


Komiserlik mensubu Ali Beyatlı yerel medyaya yaptığı açıklamada, Irak’ta devam eden gösterilere ilişkin bilgi verdi.

460 KİŞİ ÖLDÜ, 17 BİN KİŞİ YARALANDI

Beyatlı, ekim ve kasım aylarında hükümet karşıtı gösterilerde en az 460 kişinin öldüğünü, 17 bin 400 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Ülkesinin hassas bir süreçten geçtiğini vurgulayan Beyatlı, göstericilerin öfkesinin, Irak Başbakanı Abdulmehdi’nin istifasıyla dinmeyeceğini belirtti.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu (UNAMI) Başkanı Jeanine Hennis-Plasschaert de dün yaptığı açıklamada, ekim ayından bu yana protestolarda 400’den fazla kişinin öldüğünü, 19 bin kişinin yaralandığını söylemişti.

Başbakan Abdulmehdi, 1 Ekim’den bu yana başkent Bağdat olmak üzere ülkenin güney vilayetlerinde devam eden gösteriler sebebiyle 29 Kasım’da istifa etmek mecburiyetinde kalmıştı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı