adplus-dvertising

Ali Babacan’ın Partisine En Fazla İlgi İYİ Partililerden

Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye en fazla ilginin İYİ Partililerden geldiği bildirildi. Bu olay gerçekleşirse en fazla AK Parti'nin işine yarayacak.
Takip et
Ali Babacan’ın Partisine En Fazla İlgi İYİ Partililerden
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni parti kurma uğraşlarına sürat veren eski bakanlardan Ali Babacan, son dönemlerde siyaset arasında isminden en fazla söz ettiren kişilerin başında geliyor.

Ali Babacan’ın sene sonuna doğru resmen kurması beklenen yeni partide iş ve siyaset dünyasından önemli kişilerin olacağı iddia ediliyor. “Yıl bitmeden partiyi kuracağız” diyen Babacan’a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre; ilk aşamada merkezi yapılanma kurulacak.

Ali Babacan’ın Partisine En Fazla İlgi İYİ Partililerden

Babacan’ın ekibi Ekim ayı başlarında kadrolarını kurup merkez örgütlenmesini sonlandırmayı ve sene bitmeden aralık ayında da yeni parti tabelasının asılmasını amaçlıyor.

BABACAN’IN PARTİSİNE EN FAZLA İLGİ İYİ PARTİ’DEN

Babacan’ın kuracağı yeni partiye büyük ilgi olduğu bildiriliyor. Kaynaklar, AK Parti’nin haricinde CHP’den MHP’ye bütün partilerin yeni parti girişimini yakından izlediğini, bu ilginin özellikle il ve ilçelerde İYİ Partililerde daha fazla olduğuna dikkat çekiliyor. Daha çok yeni kişilerin öne çıkarılacağı ifade edilen parti vitrini için, “Eski isimleri çok az göreceksiniz. Olsa da daha çok geri planda olacaklar” deniliyor.

Bu gelişmeyi değerlendiren siyaset otoriteleri “Eğer söz edildiği gibi Babacan’ın kuracağı parti İYİ Parti oylarını almayı bilirse bu en fazla AK Parti’nin işine yarar” yorumlarını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.