adplus-dvertising

Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Gaziantep’te 21 Mayıs’ta düzenleyecekleri mitinge izin verilmediği yönündeki iddiaları sonrası Gaziantep Valiliğinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada Babacan’ın kamuoyu ile paylaştığı görselin gerçeği yansıtmadığı ve evrakta sahtecilikten suç duyurusunda bulunulacağı söylendi.
Takip et
Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Gaziantep’te 21 Mayıs’ta düzenleyecekleri mitinge ilişkin olarak yaptığı, “Valilik önce uygun şeklinde konuştu, sonrasında uygun değil diyerek izin vermedi. Talep ettiğimiz 4 yeri de kabul etmedi” ifadelerine Gaziantep Valiliği cevap verdi.

Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

Valilik, konuyla alakalı yayınlanan belgelerin gerçeği yansıtmadığına ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu. Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada; şu şekilde dendi:

“2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’nun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesi gereğince açık yer toplantı alanları ve yürüyüş güzergahları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin il ve ilçe temsilcilerinin, güzergahın geçeceği il ve ilçe belediye başkanlarının, en çok üyeye sahip üç sendikanın ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının görüşleri alınarak her sene Ocak ayında Valiliğimiz tarafından tespit edilmektedir.

2022 senesinde 17.01.2022 tarih ve 47753 sayılı Olur ile açık yer toplanma alanı olarak Çakmak Mahallesi Tur Otobüsleri Park Alanı tespit edilmiş ve Valiliğimiz Resmi Web Adresi’nde ilan edilmiştir. Demokrasi ve Atılım Partisi’nin 29.04.2022 tarihinde yapmış olduğu bahse konu açık hava mitingi başvurusu da bu minvalde değerlendirilerek 05.05 2022 tarihinde kendilerine vaziyeti açıklayan resmi cevabi yazı tebliğ edilmiştir.

Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

05.05.2022 tarihinde Demokrasi ve Atılım Partisi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda miting yapılması istemi ile alakalı verilen Etkinlik Bildirimi Yazısına da talebin uygun bulunmadığına dair yanıt verilmiştir. 10.05.2022 tarihinde bahse konu siyasi parti tekrar Şehitkamil İlçesi Çakmak Mahallesi Tur Otobüsleri Park Alanı’nda açık yer toplantısı yapmak üzere Etkinlik Bildirimi yazısı göndermiş ve istek 11.05.2022 tarihli Valilik Makam Olur’u ile uygun bulunmuştur. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı yalnızca seçim dönemlerinde siyasi parti başkanları tarafından kullanılmaktadır. İddialara konu edilen ve Onay verildiğine dair basına yansıyan belge fotoğrafları gerçeği yansıtmamakta olup, söz konusu belge fotoğrafları ile alakalı ‘Evrakta Sahtecilik’suçundan suç duyurusunda bulunulacaktır.”

İşte münakaşa konusu olan belgeler

Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

Babacan: Kimden ne telefon aldınız?
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Babacan, “Gaziantep’teki mitingimizi, Demokrasi Meydanı’nda yapmak için Valilik’ten istekte bulunuyoruz. 29 Nisan’da Vali ‘Uygun’ notunu düşüyor. Arkadaşlar Antep’e duyuruyor. Ses getiriyor. 2 Mayıs’ta ‘Uygun’un yanına ‘değil’ eklemişler. Kimden ne telefon aldınız?” mesajını paylaşmıştı.
Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

Ali Babacan’a evrakta sahtecilikten suç duyurusu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.