Ali Babacan Yeni Parti İçin Zülfü Livaneli’ye Teklif Götürdü

Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV'de katıldığı bir programda, Ali Babacan'ın kuracak olduğu yeni parti için Zülfü Livaneli'ye teklif götürdüğünü belirtti.

Halk TV’de yayınlanan ve Ayşenur Arslan’ın sunduğu programa konuk olan İsmail Saymaz, kurulacak yeni parti gündemine dair bilgiler aktardı. İsmail Saymaz, Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının ihraç sürecini beklemeden istifa edeceklerini ve kasım ayında kurulacak olan yeni partiyi kamuoyuna duyuracaklarını belitti.

Ali Babacan’ın da kuracağı yeni partiye yönelik açıklamalarda bulunan gazeteci, bu bağlamda Babacan’ın Livaneli’ye teklif götürdüğünü fakat Livaneli’nin bu teklifi kabul etmediğini ifade etti. Ali Babacan’ın içinde bulunduğu oluşumun yeni fikirlere açık olduğuna da değinen Saymaz, Davutoğlu’nun ise hala AK Parti çizgisinde olduğunu aktardı.

ORANLAR GERÇEKÇİ DEĞİL

Davutoğlu’nun ekibi tarafından yapılan anketleri değerlendiren İsmail Saymaz, bağımsız olarak yapılan araştırma sonucu Davutoğlu’nun kuracağı yeni parti için yüzde 9, Babacan’ın kuracağı yeni parti için ise yüzde 7 civarından oy oranına sahip olduklarını fakat çıkan anket sonuçlarını gerçekçi bulmadığını belirtti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı