Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu Bir Araya Geldi

Yeni parti hazırlığı içerisinde olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, Ankara’da bir cenaze töreninde bir araya geldi.

Yeni parti kurma hazırlıklarına devam eden ve AK Parti’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan, eski Hazine Müsteşar Vekili Cavit Dağdaş’ın annesi Nahide Dağdaş’ın cenaze töreninde bir araya geldi.

BABACAN İLE DAVUTOĞLU BİR ARAYA GELDİ

Ulus’taki Hacı Bayram Veli Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına ilk olarak Ali Babacan geldi. Babacan’ın ardından camiye giden Ahmet Davutoğlu, Cavit Dağdaş’a başsağlığı dilemesinin ardından Ali Babacan’la tokalaştı. Cenaze törenine eski bakanlar Beşir Atalay ve Sadullah Ergin de geldi.

İKİSİ DE PARTİDEN İSTİFA ETMİŞTİ

AK Parti’nin ihraç talebiyle disiplin kuruluna gönderdiği Ahmet Davutoğlu AK Parti’den istifa etmişti. Buna karşın Ali Babacan da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek partiden istifa ettiğini kamuoyuna açıklamıştı. Yeni parti kuracaklarını duyuran Ali Babacan geride bıraktığımız günlerde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’yla da bir görüşme gerçekleştirmişti.

YENİ PARTİ 2 AY İÇERİSİNDE AÇIKLANACAK

AK Parti’den istifa edip yeni parti çalışmalarına sürat veren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisini 2 ay içerisinde duyurması bekleniyor. Parti kurma çalışmalarına devam eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve takımının, genel merkez olarak kullanılmak için Ankara Beysukent’te üç katlı bir bina tuttuğu geçtiğimiz günlerde medyaya yansımıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı