adplus-dvertising

Ali Babacan: Döviz bürolarındaki kur ile ekranlar uyuşmuyor!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son günlerde yaşan döviz hareketliliğini değerlendirirken ciddi bir denetleme yapılması gerektiğini söyledi. Sokaktaki döviz fiyatları ile ekranlardaki fiyatların birbirinden uzak olduğunu söyleyen Babacan, hükümete "Döviz bürolarından düşük bir biçimde dövizi satan kim, alan kim?” sorusunu yönelitti.
Takip et
Ali Babacan: Döviz bürolarındaki kur ile ekranlar uyuşmuyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Dövize endeksli mevduata ilişkin konuşan Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Pazartesi günkü kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklama ile kurda belli bir miktarda düşüş sağlasa da, şu anda meydana gelen ve gösterilmeye çalışılan tam bir yalancı bahardır.

Ali Babacan: Döviz bürolarındaki kur ile ekranlar uyuşmuyor!

“EKONOMİDE GÜVENİ SAĞLAMAZ”

Yapısal ve kalıcı adımlar atılmadıktan, güven sağlanmadıktan sonra ekonominin iyiye gitmesi, enflasyonun düşmesi, Türk liramızın istikrara kavuşması mümkün değil. Türk lirasına güvenceyi Amerikan dolarıyla vermek ülke ekonomisine güveni sağlamaz. Tencereler, buzdolapları boşken yalancı bahara aldanmak, Allah korusun, daha büyük felaketlere sebep olabilir.

“PİYASA EKRANIYLA DÖVİZ BÜROLARINDAKİ KUR ARASINDA BÜYÜK FARK VAR”

Son birkaç gündür olanların günü geldiğinde ayrıntılı biçimde bir denetimden geçirilmesi gerekiyor. Bankalar arası döviz kurunda bir rakam görünüyor. Ancak döviz bürolarının alış satış fiyatlarına bakıyoruz, bambaşka fiyatlar görünüyor. Piyasa ekranlarıyla sokaktaki döviz bürolarındaki kur arasında büyük farklar oluşmaya başladı. Ekrandaki döviz kurları neye göre, nasıl oluşuyor? Döviz bürolarından düşük bir biçimde dövizi satan kim, alan kim?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.