Ali Babacan Artık Saklamıyor! Yeni Parti ile İlgili Net Mesaj

Yeni parti kurmaya hazırlanan Ali Babacan, Kurban Bayramı için yayınladığı mesajda "Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz" dedi.
Ali Babacan Artık Saklamıyor! Yeni Parti ile İlgili Net Mesaj
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Parti kuracağı iddiaları ile gündemden düşmeyen Ali Babacan, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Kısa zamanda arzu ettikleri temsil gücü yüksek geniş kadroyu kuracaklarını belirten Babacan, “Başlattığımız çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“YAKIN ZAMANDA GENİŞ KADROYU OLUŞTURACAĞIZ”

Toplumun her kesiminden gelecek önerilere açık olduklarını ifade eden Babacan, “Geçen ay yaptığım açıklamadan sonra çok sayıda vatandaşımız bu sürece katkı verme iradesini beyan etti, heyecan ve birikimleri ile çalışmalarımıza şimdiden değer katmaya başladı. Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz. Çoğulcu demokrasi ilkemizin gereği olarak bu süreç toplumumuzun her kesiminden gelecek öneriler açık olacaktır. Diyaloğu esas almak ve hep birlikte çalışmak zorundayız” şeklinde konuştu.

KAZ DAĞLARI’NDA YAŞANANLARA GÖNDERME

Son dönemlerde gündemden düşmeyen Kaz Dağları’nda yapılan altın aramasına da atıfta bulunan Babacan, “Kapsayıcı çözümlere ancak bu şekilde ulaşabileceğimize inanıyoruz. Dünyada popülizm akımlarının evrensel ilke ve değerleri tahrip ettiği, ekonomik ve finansal istikrarın tehdit altında olduğu, çevreyle ilgili sorunların gözardı edildiği bir dönemde, bizim başlatmış olduğumuz bu çalışmalar sadece ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada da ilgiyle takip edilmektedir. İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz bir şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan bir ekonomi politikası uygulamak, çevreyi korumada güçlü bir irade ortaya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir” dedi.

ORTAK AKIL VURGUSU

Ortak aklın gereğini yaptıkları takdirde çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını vurgulayan Babacan, sözlerini şöyle noktaladı: “Biz toplumumuzun hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz. Halkımızın ve özellikle de gençlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmayı da siyasi ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz. Başlatmış olduğumuz çalışmalarla ilgili önümüzdeki dönemde de kamuoyumuzu bilgilendirmeye devam edeceğiz. İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

  • ak parti
  • ali babacan
  • yeni parti
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.