Ahmet Ağaoğlu’ndan Ünal Karaman İçin İstifa Açıkalması!

Trabzonspor'ub Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sivasspor yenilgisinden sonra Ünal Karaman hakkında çıkan söylentiler hakkında konuştu.

Trabzonspor’ub Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sivasspor yenilgisinden sonra Ünal Karaman hakkında çıkan söylentiler hakkında konuştu. DG Sivasspor’a 2-1 kaybedilen maçın ardından Teknik Direktör Ünal Karaman’ın istifa ettiği söylentileri dolaşıyordu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu spekülasyonlara son verdi.


ALINAN SONUÇLARDAN KİMSE MEMNUN DEĞİL

Sivasspor maçı ile ilgili konuşan Başkan Ağaoğlu “İki hafta içinde 4 sakat veriyorsunuz. Çok önemli 4 oyuncu. Bir futbol takımında bu tür süreçlerin yaşanması doğasında var olan şeyler. İki maç kazanınca göklere çıkarılan takım kaybedilen maçlara baktığımızda UEFA liginde Getafe maçı İspanyol takımına karşı deplasmanda oynuyorsunuz. Alınan sonuçlar hoş değil. Bundan da hiç kimse memnun değil” dedi. Yeni transferlerden Obi Mikel’in performansına da değinen Ağaoğlu, “Obi Mikel Sivas maçında iyiydi. Getafe maçında Sivasspor maçının yüzde 10-20 altındaydı. Gençlerbirliği maçında daha da alttaydı. Adam üzerine koyarak gidiyor. Biz bu oyuncuya çok kötü bir adam mı diyeceğiz şimdi? İşler iyi gittiğinde övgüler yağdırılır, işler kötü gittiğinde eleştiriler yapılır. Bu işin doğasında bu var. Hiçbir zaman şunun hesabı yapılmıyor. Bu takım nereden nereye geldi. Bu takımı bir sene önce teslim aldığımızda ekonomik anlamda iflas etmiş, maaş ödeyemeyen, UEFA’da ve FİFA’da 30’un üzerinde dosyası bulunan, neredeyse yabancı oyuncuların tamamından kulübe ihtar çekilen, bugün 6-7 gün içinde maaşları takır takır hesaplarına yatan, idari personelin maaşlarını günü gününe ödeyen, UEFA’da oluşabilecek men cezalarının önüne geçen, sponsorluk ve seyirci gelirlerini arttıran bir kulüp transferde yanlış yaptı. Geçen sene alınan oyuncular içinde aynısı söylendi. Ekuban geldiğinde Havalimanında gösterilen alaycı tavır. Bunlar hafızalardan silinmedi. Bunlar yaşanılan ve yaşanılacak şeyler. Futbolun doğasında bu var. Bir anda göklere çıkarırız bir anda da yerin dibine sokarız.” şeklinde konuştu.

ÜNAL KARAMAN KONUSUNDA GARİBİME GİDEN ŞEYLER VAR

Ahmet Ağaoğlu spekülasyonlar hakkında, “Çok garibime giden şeyler var Ünal Hoca konusunda. Hocamızla sürekli görüşüyoruz. Biz bir ekibiz herkes bunu çok iyi anlasın ve gemi denize açıldı. Birtakım sıkıntılar yaşıyor ama limana varıncaya kadar bu gemiyi götürecek olanlarda yönetim ve teknik heyet olarak da bizleriz: Bu arada sakat oyuncularımız iyileşip bir an önce takıma katkı sağlamalı. Geldiğimizde bize ekonomik ve sportif anlamda gösterilen sabır eleştirilerin bir bölümünde hak veriyorum. İşlerin yolunda gitmediği bir dönemde bir insan sendelediği zaman ona omuz verilir. Desteğin anlamı odur. Siz binaya bile çökmesin diye kolonla destek atarsınız. İşler yolunda giderken herkes destek veriyor önemli olan böyle günlerde destek vermek. İşler kötü gittiğinde gösterilecek destek ve sabır çok büyük anlam taşıyor” dedi.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı