Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

Survivor 2021'in en çok konuşulan isimlerinden biri Aleyna Kalaycıoğlu. Sezon başından bu yana gönüllüler takımının en iyi kadın yarışmacılarından biri olan Aleyna Kalaycıoğlu kaç yaşında, nereli, eğitimi ne, annesi ve kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu'nun byu ve hakkında yapılan yorumlar...
Takip et
Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 1998

Doğum yeri: Bursa

Boyu: 1,70

Eğitimi: Amerika Birleşik Devletleri’nde Uçak Mühendisliği bölümü

Aleyna Kalaycıoğlu, 1998 yılında Bursa’da dünyaya geldi.

Yalova’da Yusuf Ziya ilköğretim okulunda okudu.

Çocukluk yıllarının Yalova’da geçtiğini söyleyen Aleyna’nın anne ve babası henüz 10 yaşındayken ayrıldı. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte İstanbul’a taşınan yarışmacı, 10 senedir voleybol oynuyor. Ayrıca son 3 yıldır da beach voleybol okul takımında yer alıyor. Milli formayı da giydi.

Liseden sonra dil eğitimine ağırlık verdiğini söyleyen Aleyna bu şekilde iyi bir dil eğitimi aldı. Aleyna Kalaycıoğlu, sınavlara da aynı motivasyonla hazırlandı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Uçak Mühendisliği bölümünü kazandı.

Los Angeles’ta yaşayan ve sosyal medya fenomeni olan Aleyna Kalaycıoğlu daha önce kardeşi Cansu için “Engelli bir kardeşim var. O beni burada görmek istedi. O çok güçlü bir kız, ben inanıyorum o yürüyecek, o görecek, o çok cesur ve güçlü bir kız. Cansu seni çok seviyorum.” demiş ve gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Yarışmanın en başlarında performansı beklenenin altında kalan Aleyna Kalaycıoğlu şimdilerde oldukça iddialı. Engelli kardeşinin isteği üzerine Survivor 2021’e geldiğini söyleyen Aleyna Kalaycıoğlu’nun idolü ise annesi Zuhal.

Aleyna Amerika’da matematik profesörünün yanında asistanlık yaparak sınavlarından aldığı yüksek notlar ile alt sınıflara matematik dersi verme hakkını kazanmış aynı zamanda kuyumcuda çalışırken Türkiye’de özel İngilizce dersi vermekteydi.

Aleyna Kalaycıoğlu, kız kardeşi Cansu’dan sık sık bahsediyor. Verdiği röportajlarda kardeşini ne kadar özlediğini sık sık belirten başarılı yarışmacı annesi ve kardeşini karşısında gördüğünde gözyaşlarına hakim olamıyor. Aleyna’nın ağlayarak annesi ve kardeşini yanına koştuğu ve Cansu’nun ablasını gördükten sonra verdiği tepkiler duygu dolu anlar yaşattı.

Survivor’a başvuran ve 6’ya girmeyi hak kazanan yarışmacı zorlu süreçten bahsetti. Yarışmanın çok zorladığını ve açlığın ise bunu tetiklediğine değindi. Sosyal medya ağlarında da etkin olduğunu kaydetti.

Buna Kader Diyemem!

Yaşadıkları kaza sonucunda %100 engelli kalan kardeşi Cansu’nun, kendisine tekrar ‘abla’ diyememesinin onu ne kadar derinden yaraladığını söyledi. “Yaşadıklarımıza kader diyemem, bu kadarı çok fazla.” diyerek atlatamadığı travmasından bahsederken tüm izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

SPOR HAYATI

Survivor 2021 yarışmacısı Aleyna Kalaycıoğlu’nun spor geçmişi de izleyicilerin dikkatini çekti. Survivor Aleyna, 10 senedir voleybol oynuyor. Aynı zamanda son üç yıldır beach voleybol okul takımında da yer alıyor.

INSTAGRAM HESABI

Survivor 2021 Kırmızı takımında yer alan Aleyna Kalaycıoğlu, Instagramda “aleynakalayciogluu” kullanıcı adıyla yer alıyor ve 216 bin takipçisi bulunuyor.

SURVİVOR 2021’E KATILMA SÜRECİ

Survivor 2021 gönüllüler takımında yer alan Aleyna Kalaycıoğlu, yarışmaya katılma hikayesini şöyle anlatıyor “Survivor’a ilk defa bu sene başvurdum ve ilk 6 da yer aldım. Survivor süreci zorlu geçti hem mental hem fiziken fakat sonunda sona geldik ve şimdi yeni bir başlangıç başlıyor.”

ALEYNA KALAYCIOĞLU’NUN SOSYAL MEDYA HESABI

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

ALEYNA KALAYCIOĞLU’NUN ÇOCUKLUK HALİ

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

ALEYNA KALAYCIOĞLU’NUN ANNESİ KİM?

Survivor Aleyna Kalaycıoğlu’nun annesi Zuhal Hanımdır.

ZUHAL KALAYCIOĞLU’NUN HAYATINI ANLATTIĞI VİDEO İÇİN BU HABERE BAKINIZ

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

ALEYNA KALAYCIOĞLU’NUN KARDEŞİ KİM?

Kardeşi Cansu, geçirdiği trafik kazası sonucunda yüzde 100 engelli kaldığını bir röportajında ağlayarak bahsetmişti. Babası ile görüşmediğini söyleyen Kalaycıoğlu, bu zor zamanlarda kendisini kız kardeşine ve annesine adayarak zaman geçirdiğini vurguladı. Survivor’a başvuran ve 6’ya girmeyi hak kazanan yarışmacı zorlu süreçten bahsetti. Yarışmanın çok zorladığını ve açlığın ise bunu tetiklediğine değindi. Sosyal medya ağlarında da etkin olduğunu kaydetti.

CANSU KALAYCIOĞLU BİLGİSİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

Babasıyla görüşmediğini belirten Aleyna, bu zor süreçte annesinin her şeyi bırakıp kendini kardeşine ve kendisine adadığını ifade etmişti. Aleyna Kalaycıoğlu, o günkü röportajda ‘Kardeşim belki yürüyüp konuşabilecekti, bana abla diyebilecekti, kader demek istemiyorum çünkü bu çok büyük bir olay’ ifadelerini kullanmıştı.

ALEYNA KALAYCIOĞLU’NUN HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

ilk günden gönüllerin şampiyonu olmuş kaliforniya eyaleti temsilcisi survivor yarışmacısı.

yüzü güzel, fizik taş, ses tonu hoş. senciyiz bu sene.

kısa bir süreliğine ortaokulda beraber okuduğum hanımefendi. aleyna tutuş olarak tanırdım. annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesinin soyadını kullanmaya başlamış.

ortaokulda da çok güzeldi. hatta daha güzeldi diyebilirim. burnu böyle değildi. fotoğraflarıyla sahte hesaplar açılırdı. ileride bir yerlerde görebileceğimizi hep düşünüyordum ama klişelerle dolu yaz dizilerinden birinde oyuncu olur sanardım, survivor’da karşımıza çıktı. umarım hedeflerini gerçekleştirir. ne diyeyim.

acunun yeni disi cemalcani; aile den zengin parayla okuyan bevery hills ciks mekanlarinda takilan tiki biri; cabrio mercedesle hava atan univeriste oylesine takilan zengin kizimiz, ucak muhendisligini sirf abd de kalmak icin bile okuyor olabilir

ses tonunu çok tatlı bulduğum kadın.

hakkında yapılan “tipik zengin kızı” tarzındaki yorumların biraz yersiz olduğunu düşündüğüm kadın. tamam, dışarıdan yüzeysel olarak bakarsanız ilk bakışta buna benzer bir görüntüsü var ama hayat hikayesini biraz araştırınca durumun daha farklı olduğu ortaya çıkıyor. şöyle ki;

aleyna henüz küçük bir kızken* kardeşi cansu ciddi bir kaza geçirmiş ve engelli hale gelmiş. maalesef babaları daha sonrasında annesini terk etmiş, aleyna ve kardeşi de annesiyle birlikte kalmaya başlamışlar. aleyna evet zengin bir aileden gelmesi sebebiyle kolejde okumuş, iyi de bir ingilizce öğrenmiş ama babaları ayrıldıktan sonra eskisi gibi maddi destek sağlamayı da bırakmış. abd’de okuyabilmek için bir kuyumcu dükkanında ek işte çalışıyormuş ve üniversitede de teaching assistant’lık yapıyormuş. pandemi başlayınca okulunu dondurup türkiye’ye dönmüş ve bu arada da survivor’a başvurmuş, bu sayede de kendisini şu anda yarışmada izleyebiliyoruz.

kaldı ki öyle veya böyle kız sonuçta uçak mühendisliği okuyor, öyle dil bilen herkesin gidebileceği bir bölüm değil. okulda da voleybol takımına girecek kadar başarılı bir sprocu ki, zaten amerikan üniversiteleri öğrenci kabul ederken bu tarz sportif başarılara da çok dikkat ederler.

Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim? Aleyna Kalaycıoğlu Kaç Yaşında? Aleyna Kalaycıoğlu Annesi ve Kardeşi kim?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.