adplus-dvertising

Alev savaşçısı olabilmek için ter döktüler

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 2022 senesi itfaiye eri alımı sınavları başladı. Uygulamalı parkur ve mülakat şeklide gerçekleşecek sınavlara Türkiye’nin dört bir yanından toplam Bin 015 aday başvurdu.
Takip et
Alev savaşçısı olabilmek için ter döktüler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

124 itfaiye eri alımının yapılacağı Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine başvuran adayların KPSS puanına göre sıralama yapıldıktan sonra 593 aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrıldı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden müracaat yapan adaylar arasında Mardin, Bitlis gibi illerden de sınava katılan adaylar itfaiye eri olabilmek için uygulamalı parkurda ter döktü. Ortalama bir ay sürmesi beklenen sınavlar sonunda 124 aday itfaiye eri olarak Muğla’da göreve başlayacak.

Alev savaşçısı olabilmek için ter döktüler

15- Ağustos-16 Eylül tarihleri arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yerleşkesinde uygulamalı sınav yapılacak. Uygulamalı parkur sınavında kadın ve erkekler lastik içinden geçme, slalom, denge aleti, yatay ve dikey merdiven tırmanma parkurunda yarıştı. Elektronik foto finiş ile adaylar parkuru ne kadar zamanda tamamladıklarını görebiliyor.

Uygulamalı sınavlarda adaylar itfaiye aracı ile sürüş teknikleri konusunda da sınava tabi tutulurken, sabah yapılan uygulamalı parkur sınavının sonrasında öğleden sonra da mülakata alınıyorlar. Uygulamalı sınav; parkur 50 puan üstünden, araç kullanımı 20 puan üstünden ve mesleki bilgi de 30 puan üstünden olmak üzere toplamda 100 tam puan üstünden değerlendiriliyor. Uygulamalı sınavın yüzde 60’ı sınav puanına dahil ediliyor.
Sınava katılan adaylar parkurun yorucu ancak olması gereken bir parkur olduğunu söyleyerek, “Biraz zorladı bizi ama buna değer. İtfaiyecilik zor bir meslek. O sebeple parkurun zor olması ve yapabilmek çok mühim. Parkur vücudumuzun her alanını kullanmamız gereken bir parkur. İnşallah hak eden kazanır” dediler.

Bekir Tosun

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.