Alev Alev hangi diziden uyarlama, gerçek hikaye mi?

Perşembe akşamları yeni bölümleri yayınlanan dizide Cemre karakterine Demet Evgar, Çiçek karakterine Hazar Ergüçlü, Rüya karakterine Dilan Çiçek Deniz hayat veriyor. Kadın, aile içi şiddet, adalet, güzellik gibi her an konuşulan gündelik hayatın içindeki temaları kendine özgü diliyle ele alacak dizi, bir yangın sonucunda hayatları tahmin etmedikleri yönlere savrulan üç kadının hikayesini ekranlara taşıyor. Peki Alev Alev hangi diziden uyarlama? Alev Alev dizisinin orjinal versiyonu Le Bazar de la Charité dizisinin gerçek hikayesi nedir? İşte merak edilenler...
Takip et
Alev Alev hangi diziden uyarlama, gerçek hikaye mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alev Alev dizisi izleyicilerin karşısına her hafta Perşembe akşamları çıkıyor. Oyuncuları arasında Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü, Demet Evgar, Zuhal Olcay, Cihangir Ceyhan gibi isimlerin yer aldığı Alev Alev’in konusu yoğun ilgi görüyor. Dizi, bir yangın sonucunda hayatları tahmin etmedikleri yönlere savrulan üç kadının hikayesini ekranlara taşıyor.

ALEV ALEV OYUNCULARI

Zuhal Olcay

Demet Evgar

Hazar Ergüçlü

Dilan Çiçek Deniz

Cem Bender

Berkay Ateş

Cihangir Ceyhan

Berker Güven

ALEV ALEV DİZİSİNİN KONUSU

Büyük aşkla evlenerek düştüğü şiddet dolu kabustan küçük kızıyla birlikte kurtulmaya çalışan Cemre… Güzel, ayrıcalıklı hayatında gerçeğin yakıcı yüzüyle hiç karşılaşmamış Rüya… Fedakar dünyasında kendi için küçük bir mutluluk sayfası açmaya çalışırken varlığıyla özdeş güzelliğini, kimliğini yitirmenin eşiğindeki Çiçek.

Karakterleri ve hikayeleri birbirinden çok farklı bu üç kadının kaderleri bir sarnıçta çıkan yangında kesişir. Alevlerin ardından hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Sil baştan giriştikleri mücadelede yolları gerçek aşka ve iyi kötü tüm yanlarıyla gerçek hayata düşer. Dışarıdan örnek adam olarak görünen varlıklı, karizmatik, imtiyazlı Çelebi’nin yok edici, kötücül soluğu hepsinin ensesindedir.

Rüya, varlıklı yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır. Ancak bu üç kadının yaşamı yaşanan bir yangın ile sonsuza kadar değişecektir. Cemre, Rüya ve Çiçek hayatlarının sıfır noktasına gelerek oldukça zorlu bir mücadele içinde kendilerini bulacaklardır.

Alev Alev hangi diziden uyarlama, gerçek hikaye mi?

Alev Alev Dizisi Hangi Diziden Uyarlama ?

Ay Yapım imzalı olan Alev Alev dizisi Fransız yapımı Le Bazar de la Charité (Alevlerin Ardından) dizisinden uyarlanmıştır.

Alev Alev Dizisi Gerçek Hikaye mi?

Orijinal ismi ‘Le Bazar de la Charite’ olan dizinin Alev Alev olarak Türkiye’ye uyarlanmıştır. Gerçek olaylardan esinlendiği ifade edilmektedir. 1885 senesinde Paris’te Fransız Katolik aristokrasiler tarafından düzenlenen, yardım etkinliğinin adı Le Bazar de la Charite idi. Etkinliğin yeri rue Jean Goujon’da bulunan boş bir ahşap binaya taşındı. Lumiere Kardeşler ilk animasyonlu görüntüleri kaydetmek için odaya küçük bir sinematograf koymuştu. 4 gün gibi uzun bir süre sürmesi planlanan etkinliğin ikinci gününde elektrik yerine eter ve oksijenden oluşan bir sistem kullanıldı. Projeksiyon makinesi alev aldı ve bina yandı. İnsanlar panikten dolayı kapıların arasında sıkışıp kaldı. Çoğunluğu kadın ve birkaç çocuk olmak üzere 126 insan yangında yanarak öldü. 200’ün üzerinde insan ise yaralandı.

Yangının gerçekleştiği alana inşa edilmiş olan Notre-Dame de Consolation, yangında ölenlere adanmış ve Paris’teki İtalyan Katolik topluluğuna hizmet vermektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.