adplus-dvertising

Aldığı lüks aracı işyerinin önüne koyup, üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazdı

Antalya’da bir vatandaşın 5 sene önce sıfır aldığı lüks araba sanki yaşamını kabusa çevirdi. Aracın sık sık arıza yapması neticesi şirket ile davalık olan ve davayı kazanan Mustafa Aydemir, “Alırken hayallerim yüksekti ama çok hayal kırıklığı yaşadım. Benim bu yaşadıklarımı normal bir vatandaş yaşasa ben inanmazdım. Yaşanmaması gereken her şeyi yaşadım. Değiştirmemek için ellerinden geleni yaptılar” şeklinde konuştu.
Takip et
Aldığı lüks aracı işyerinin önüne koyup, üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da yaşayan Mustafa Aydemir, 7 Şubat 2017 tarihinde Mercedes marka C-200 d AMG tipi 2017 model aracı 136 bin TL’ye satın aldı. İddiaya göre, araç alındıktan 3 ay sonra 5 bin kilometrede yağ ikaz lambası yanmaya başladı. İkaz üstüne aracı aldığı servise götüren Aydemir, araca yağ eklemesi yapıldıktan sonra ‘olumsuzluk yok’ cevabı alarak yoluna devam etti. Bunun üstüne aracına binmeye devam eden Aydemir, 10 bin ve 43 bin kilometrede de aynı problem ile karşılaştı. Aldığı sıfır araçla sanki yaşamının kabusunu yaşayan adam, tekrar servise giderek aracının yenilenmesini istedi. Servis yetkilileri ise problemin aracın yeni olduğu gerekçesi ile yaşandığını ve ilerleyen süreçlerde ortadan kalkacağını söyleyerek, Aydemir’in isteğini geri çevirdi. Aydemir ise olayı mahkemeye taşıdı. Dava sürecinde mahkeme Aydemir’i halkı bularak, aracın yenisi ile değiştirilmesi yönünde karar verdi. Servis yetkililerinin itirazı üstüne dava istinaf mahkemesinden dönerek Yargıtay’a taşındı.

Aldığı lüks aracı işyerinin önüne koyup, üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazdı

“Değiştirmemek için ellerinden geleni yaptılar”

5 senedir davanın sonuçlanmasını bekleyen Aydemir, aracı işyerinin önüne çekerek, üstüne de “Markanın ayıplı malıdır, 5 senedir yatmakta” yazdı. Güneş altında kalan aracın kaplaması da kalkmaya başladı. Yaşadıklarını anlatan Aydemir, “2017 senesinde aracı aldım. Aldıktan sonra 5 bin kilometrede yağ lambası yandı. Servisine geri götürdüm. Aracın motorunun sıfır olmasından ötürü vaziyetin normal olduğunu söylediler. Ben de normal olmadığını bilerek tekrar aracıma binerek ayrıldım. 10 bin kilometrede gene yandı. Ben tekrar servise gittim. Bu sefer de turbo arızası olabilir, 15 bin bakımında turbosuna bakalım dediler. Daha sonra da bu tür modellerin yağ eksiltmesinin normal olduğunu söyleyerek, problem olmadığı belirtildi. Ben de aracın sıkıntı çıkaracağını söyleyerek değiştirilmesini istedim. Değiştirmemek için ellerinden geleni yaptılar. Ben her gittiğimde 200 TL parasını verdim, iş emlağı açtırdım. Sonra 43 binde araç yolda kaldı. Motor arıza verdi, yağ lambası da yanmadı. Motorda 2 litre yağ kalmış. Ben tekrar aracın değiştirilmesi için rica ettim. Aradaki farkı vermeyi de teklif ettim” şeklinde konuştu.

Aldığı lüks aracı işyerinin önüne koyup, üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazdı

“Benim bu yaşadıklarımı normal bir vatandaş yaşasa ben inanmazdım”

Kendisine yardımcı olmadıklarını söyleyen Aydemir, “Ben de netice olarak dava açtım. Davayı kazandım. İstinafta geri çevrilerek Yargıtay’a gönderildi. Bekliyor. 5 senedir araç böyle yatıyor. Bu milli bir servettir. Normal bir vatandaş olarak 5 senedir benim geçimimin yalnızca bu araç olduğunu düşünün. Ne kadar yatacağı da belirsiz. Alırken hayallerim yüksekti ama çok hayal kırıklığı yaşadım. Benim bu yaşadıklarımı normal bir vatandaş yaşasa ben inanmazdım. Yaşanmaması gereken her şeyi yaşadım. Yüzlerce araç aldım ama yalnızca bunda sıkıntı yaşadım. İlk aldığımda ben zaten araçta ses hissettim. Motor düşecek gibi ses geldi. Bunların bu şekilde olduğunu söylediler. Ben satışı almıştım. Akla gelmeyecek sıkıntılar yaşadım” şeklinde konuştu.

Aldığı lüks aracı işyerinin önüne koyup, üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazdı

“Her gelene bir şeyler anlatmamak için yazdım”

2017 senesinde aracı 136 bin TL’ye aldığını anlatan Aydemir, “Şu anda değeri ortalama 1.5 milyon civarındadır. Ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Ben sanayiye gidecek olsam sıfır değil ikinci el alırdım. Bir araç 5 sene yatar mı? 5 sene mağdur edilir mi? Ben bu yazıyı da, insanlar durmadan bana gelerek bu aracın neden yattığını söylüyorlar, her gelene bir şey anlatmamak için yazdım. Her gelene anlatmak mecburiyetinde kalıyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.