Albino Olduğu İçin Kızın Elini Kestiler

Zambiya'da 7 yaşındaki kız çocuğu albino olduğu için saldırıya uğradı. Saldırganlar uykusundan uyandırılan kızın elini pala ile kesti.
Albino Olduğu İçin Kızın Elini Kestiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zambia Reports’ta yer alan habere göre, Bölge Polis Şefi olan Charity Katanga, kimliği bilinmeyen kişilerin, gece gizlice bir eve girdiğini ve evde kardeşiyle uyuyan 7 yaşındaki bir albinos çocuğu evin dışına sürükleyip elini kestiğini belirtti.

Polis Şefi, Katanga, aile üyelerinin olay fark ettikten sonra bağırması sonucunda paniğe kapılarak kaçan saldırganların arandığını söyledi. Genetik bir durum olan albinizmde, vücutta doğuştan melanin pigmentlerinin eksikliği deri, saç, tüy ve gözlerin beyaz olmasına yol açıyor.

Bu eksikliğin en zor yaşandığı yerlerden biri ise Afrika. Bireyler, güneşin yakıcı sıcağı ile baş etmenin yanı sıra büyücüler tarafından öldürülme korkusu da yaşıyor. Albinoslar, Afrika’nın bazı ülkelerinde zengin olmak, iyi bir kısmet bulmak ve sağlığa kavuşmak için öldürülüyor. Bazı ülkelerde albinos ya da engelli çocukların kötü ruhlar tarafından kontrol edildiğine inanılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.