Albayrak’tan son dakika açıklaması: Keskin düşüşler olacak

Berat Albayrak canlı yayında gündeme dair açıklamalar yaptı. İthalat ve ihracat dengesinin kurulduğu, Türkiye’nin tarihi bir dönem geçirdiği açıklanan konuşmada, Temmuz ayında Trump’ın Türkiye’ye geleceği de açıklandı.


Albayrak’tan son dakika açıklaması: Keskin düşüşler olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak CNN Türk canlı yayınında çok ciddi açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ekonomik sorunları hakkında konuların ele alındığı canlı yayında aynı zamanda enflasyon konusu masaya yatırıldı. Albayrak’ın yaptığı açıklamalar arasında ithalat ve ihracat oranlarının da sıklıkla kullanıldığını haberimizin başında söyleyelim. Berat Albayrak, enflasyonun çok yakında düşüş göstereceğini söyledi ve hatta düşüşlerin çok keskin olacağının da altını çizdi.

TARİHİ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ!

Berat Albayrak, Türkiye’nin ekonomik durumu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar arasında gündeme dair sorunlarda vardı. Enflasyon sorunun her geçen gün arttığı Türkiye’de, Albayrak’a göre çok yakında keskin düşüşler olacak. 2018 yılının ikinci yarısında yeni bir ekonomik modelin lanse edildiğini ve bununla birlikte Türkiye’nin muhteşem bir meydan okuma gösterdiği dile getirildi. Yaşanan ekonomik gelişmelerin Türkiye için tarihi bir dönem olduğunu ve bu dönemin Türk milleti tarafından unutulmayacağı söylendi.

İTHALAT VE İHRACAT DENGESİ KURULUYOR

Her faiz düşüşünde enteresan olayların yaşandığını dile getiren Bakan Albayrak, ithalat ile ihracat arasındaki dengenin kurulduğunu söyleyerek, döviz konusundaki sıkıntıların kısa sürede sona sereceğini açıkladı. Türkiye’de kişi başına düşen gelir çok ciddi bir yükseliş gösterdiği de Albayrak’ın açıklamaları arasında yer aldı. Mali yapısı Türkiye kadar şeffaf olan başka bir ülkenin olmadığı açıklanırken Temmuz ayında ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye gelebileceği de canlı yayında kamuoyu ile paylaşılan açıklamalar arasındaydı.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

CB bulutları diye tabir edilen ve pilotlar tarafından 'katil bulut' diye adlandırılan bulutlar sebebiyle dün İstanbul Havalimanı'nda bazı uçuşlar başka havalimanlarına yönlendirildi. Sosyal medyada ortaya çıkan 'yanlış yere havalimanı' iddialarına ise jet hızıyla DHMİ açıklaması geldi.

One comment

  1. Avatar

    yandık tarıhe gecıyoruz dedıyse yandık :)=
    ne zaman konussa bır mevzu kopuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.