adplus-dvertising

Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu’ndan Tayfur Bingöl açıklaması!

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş öncesi yaptığı açıklamada Tayfur Bingöl’ün transferinde bir gelişme olmadığını söyleyerek, “Görüşmeler devam etmiyor. Transfer çalışmaları ciddi iştir. Ciddi işlerde de ciddi olmak gerekir” şeklinde konuştu.
Takip et
Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu’ndan Tayfur Bingöl açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Ay sonuna kadar transfer sürecinin devam ettiğini söyleyen Başkan Çavuşoğlu, çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Transferlerin kolay iş olmadığını söyleyen Başkan Çavuşoğlu, zorluk sebebi olarak oyuncunun kulüp yapısına ve teknik heyetin istediği olmasının mühim olduğunu belirtti. Transfer görüşmelerinin devam ettiğini vurgulayan Hasan Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde eksik bölgelerin tamamlayacağını söyledi. Öncelikli hedeflerinin ilk 10 içerisinde en iyi konumda olmak olduğunu belirten Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Öncelikli hedefimiz her zaman Alanyaspor’un Süper Lig’de devamlılığının olması. Hep söylediğim gibi ilk 10’un içerisinde en iyi yerde olmak bizim hedefimiz her zaman. Bu hedefimiz bu sezonda aynı. Geçen sezon bildiğiniz gibi ligi 5. bitirdik. Avrupa’ya gitmeyi kaçırdık. Futbolda bunlar var. Nasip kısmet işi olmadı” şeklinde konuştu.

“Çok zorlanıyoruz”

Futbolun yönetmenin her geçen gün zorlaştığını dile getiren Başkan Çavuşoğlu, “Futbolu gittikçe yönetmek, futbolu idare etmek, futbolu sürdürebilir hale getirmek her yıl zorlaşıyor. Nedenleri de belli öncelikle mali kriterler, yayın gelirlerinin her yıl daha geriye gitmesi, tabi futbol giderlerinin de daha fazla artmasının yanı sıra döviz kurunun da artmasıyla beraber yalnızca biz değil tüm kulüplerimizin işi çok zor. Özellikle de yabancı futbolcusu çok olan takımların Süper Lig ve 1. Lig’de daha fazla zor. Bunun için çok mücadele ediyoruz. Ama gerçekten çok zorlanıyoruz. Türk futbolunu yönetmek ve sürdürebilir hale getirmekte oldukça zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda Süper Lig’de. Bu ligde kalması içinde Alanyaspor yönetimi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu süreçte de bunu hep beraber devam ettirmeye çalışacağız. Tabi tüm kulüplerde olduğu gibi mali kriterler ve gelir kaynarı çok mühim. Bizde bununla alakalı çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a transfer olma sürecinde bir gelişme yok

Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a transfer süreci hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çavuşoğlu, “Görüşmeler devam etmiyor. Tayfur’un bu açıklamalarından dolayı kendisiyle de görüştüm. Bilgi edinmeden bu açıklamaların doğru olmadığını kendisine de söyledim. Tayfur ile ilgili bir telefon görüşmemiz oldu. Emre Kocadağ ile ayaküstü konuşmamız oldu. Sonra da telefon görüşmemiz oldu. Ciddiyetleri varsa oturulur konuşulur, transfer gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Transfer çalışmaları ciddi iştir. Ciddi işlerde de ciddi olmak gerekir. Transfer olacaksa oturulur, konuşulur. Bunun yolları aranır. Onunla ile alakalı herhangi bir şey yok. Ciddi bir gelişme yok. Önümüzde Beşiktaş maçı var” dedi.

Beşiktaş’ın Türkiye’nin mühim kulüplerinden biri olduğunu belirten Başkan Çavuşoğlu, “Galibiyetle başlamak çok mühim. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Türkiye’de mühim bir takım. Çok zor bir maç olacak. İnşallah iyi bir maç olur. Sezon başı takımların ilk maçlarda hazır görülmeme ihtimali olur. Bu her takımda olur. Ciddi bir maç olacak. Kendi sahamızda Beşiktaş’la oynamak bizim için büyük bir gurur. Türkiye liginde dört büyük takım var. Her takım bizim gözümüzde büyük kulüptür. Büyük camiadır. Her takımıza sakatlıksız bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

“Biz de Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz”

Beşiktaş maçı öncesi taraftara seslenen Başkan Çavuşoğlu, “Pandemi döneminde deplasman taraftarları gelmiyordu. Bu yıl kaldırıldı. Rakip konuk takımlarımızın taraftarları da gelecek. Futbol müsabakaları taraftarla, izleyiciyle güzel oluyor. Deplasman taraftarının gelmesi maça ayrı bir güzellik katar. Biz de Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz. Başka Alanya yok. Alanyaspor’un Süper Lig’de olduğunu iyi bilmemiz gerekiyor. İnşallah taraftarlarımızın da stadı doldurup, Alanyasporumuza gereken desteği vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.