Al Jazeera’nın İddiasına Göre Sedat Peker BAE’de Gözaltına Alındı Türkiye’ye İade Edilecek

Al Jazeera, Sedat Peker'in BAE'de gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iade edilebileceğini iddia etti.
Takip et
Al Jazeera’nın İddiasına Göre Sedat Peker BAE’de Gözaltına Alındı Türkiye’ye İade Edilecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, ‘Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltına alındığının belirtildiğini’ duyurdu. Al Jazeera, Peker’in Türkiye’ye iade edilebileceğini yazdı. Kanalın internet sitesinde yer alan haberde kaynak gösterilmedi.

Peker’in gözaltına alındığı iddiası, Al Jazeera’nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyaretini ve son dönemde Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerinde yaşanan yumuşamayı ele aldığı haberinde yer aldı. Haberde Abu Dabi veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed al Nahyan’ın Ankara ziyaretiyle birlikte BAE’yle ‘ufukta bir yumuşama’ görüldüğü belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“İki ülke arasındaki ilişkilerin ısındığına dair başka işaretler de var. BAE’de 2018’den bu yana Suriye’deki ‘terör’ gruplarını destekleme suçlamasıyla gözaltında olan Türk iş insanı Mehmet Ali Öztürk serbest bırakıldı ve Türkiye’ye döndü. Dubai’den yayınladığı sansasyonel internet videoları üst düzey Türk yetkililere karşı skandal suçlamalar içeren hüküm giymiş mafya lideri Sedat Peker’in de BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve Türkiye’ye iade edilebileceği belirtiliyor.”

Peker’in avukatı Ersan Barkın, 30 Kasım’da yaptığı açıklamada müvekkiliyle 5 gündür iletişim kuramadığını belirtmişti. Barkın, Peker’e fiziki bir tecrit uygulandığını iddia etmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.