adplus-dvertising

AKÜ profesörü mezarlıkta define ararken yakalandı!

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki eski mezarlıkta izinsiz kazı yaparak define arayan 4 kişiden birinin profesör olduğu gün yüzüne çıktı. Gözaltına alınarak ifadesinin sonrasında serbest bırakılan profesörün Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) görev yaptığı söylendi.
Takip et
AKÜ profesörü mezarlıkta define ararken yakalandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz 10 Mart ta Bolvadin ilçesi Şıhlar Mahallesi Zafer Caddesi üstündeki eski mezarlıkta yaşandı. Edinilen bilgilere göre, gece geç saatlerde bölgede devriye gezen mahalle ve çarşı bekçileri mezarlık içerisinde hareketlilik olduğunu fark etti. Mezarlığın içerisine giren mahalle ve çarşı bekçileri birkaç kişinin kendilerini görünce kaçmaya başladığını fark edince şahısların peşine düştüler. Kısa bir kovalamaca sonrası şahıslardan M.G. olay yerinde, M.Ş., adlı bir şahıs ise mezarlığa yakın bir evin bahçesinde yakalandı. Sonrasında bölgede inceleme yapan mahalle ve çarşı bekçileri mezarlıkta iki mezarın ortasındaki ağacın altının define maksadı ile kazma ve küreklerle kazıldığını tespit etti.

Üniversite profesör hakkında idari soruşturma başlattı

Gözaltına alınan 2 kişi emniyete götürürken, zanlılar, ifadelerinde yanlarında 2 kişinin daha olduğunu söyledi. Bunun üstüne olaya karıştıkları belirlenen H.B. ile M.A.D., adlı şahıslar ikametlerinde gözaltına alındı. Zanlılar ifadelerinin sonrasında serbest bırakıldı.

Olayda gözaltına alınan şahıslardan birinin, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Harita Mühendisliği Bölümü’nde Jeodezi BD olarak görev yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü olduğu gün yüzüne çıktı. Üniversite kaynaklarından alınan bilgide ise, olayla alakalı emniyet ya da savcılıktan resmi bilgi geldiği andan itibaren Güllü hakkında idari soruşturma açılacağı bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.