Akşener’den İmamoğlu ve Yıldırım canlı yayını için sert sözler

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, konuk olduğu Çalar Saat programında Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım ortak canlı yayını için çarpıcı ifadeler kullandı.

FOX TV ekranlarında yayınlanan ‘Çalar Saat’ programına konuk olan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı ortak canlı yayınla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“YILDIRIM, BİTSE DE GİTSEK MODUNDAYDI”

AK Parti’nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın yayın bitse de gitsek modunda olduğunu vurgulayan Akşener, “Sayın Yıldırım yayında bitse de gitsek modundaydı. Ak Partililer her şeyden muaf görüyor kendilerini. İstanbul’daki gökdelenlerin sorumlusu CHP’ymiş. Hukuki olarak Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin iznine tabi o gökdelenler. O izinlere bakıldığında siyasi iradeyi görürsünüz” dedi.

“FETÖ İLE İLİŞKİSİ VAR DİYEMEM AMA…”

Canlı yayında adaylara yöneltilen FETÖ sorusuna da değinen Akşener, “Sayın Yıldırım köşeye sıkıştığı anda ‘FETÖ’ dedi. Ekonomiden sorumlu damat bey o gelenekten geliyor. Asıl olan şu: FETÖ’nün 15 Temmuz’da ortaya koyduğu o darbe girişimi sonrasında hiç der almamışlar. Vakıf önemli bir şey, Osmanlı’dan beri gelen bir gelenek. Şimdi belediye nakit para vermeyebilir ama dağıttığı kaynaklar var. FETÖ vakıflar üzerinden geldi. Sayın İmamoğlu’nun dediği gibi devlete güvenip resmi kurumlar üzerinden iş yapmak gerekir. Böylece akrabalar üzerinden bir vakıflaşma söz konusu olmaz. Türkiye’de her şeyin olduğu gibi bu anlayışın da cılkı çıktı. Ben sayım Yıldırım’ın FETÖ ile ilişkisi vardır diyemem ama Bakanlık yapmış bir isim” şeklinde konuştu.

“NE YAPTINIZ 17 YILDA?”

Binali Yıldırım üzerinden iktidara yönelik eleştiriler yönelten Akşener, şöyle devam etti: “Ne yaptınız 17 yılda? Oda sayısını bilmediğimiz, bizim vergilerimizle olan bürokratik bir kadro kurdunuz, müthiş bir maaş ödüyorsunuz, paralel bir bürokrasi yarattınız, bir hayat tarzı geliştirdiniz ve ona dair değerler oluşturdunuz. Üst düzey bürokrasinin Saray tarafından ödenen kredi kartları var mıdır? Bunların limitleri ne kadardır?”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı