Akşener’den İftar kısıtlamalarına tepki “mübarek sofralarda mı aklınız başınıza geldi”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merkez Bankası’yla alakalı bir yasa teklifinin Meclis’e sunduklarını söyleyerek, “AK Parti ve küçük ortağı olmak üzere Meclis’teki bütün partilerin desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu. Akşener, Ramazan ayı koronavirüs önlemlerine de tepki gösterdi.
Takip et
Akşener’den İftar kısıtlamalarına tepki “mübarek sofralarda mı aklınız başınıza geldi”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti lideri Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener Merkez Bankası hakkında verdikleri yasa teklifiyle alakalı olarak partilerden destek beklediklerini belirtti. Akşener, Kürşat Ayvatoğlu hakkında de konuştu.

Ramazan ayı önlemlerine de tepki gösteren Meral Akşener, “Üç beş kişi bir araya gelince salgın yayılıyor da kongrelerinizde virüs tatile mi çıkıyor?” şeklinde konuştu.

Akşener’in açıklamaları:

Merkez Bankası bağımsızlığı için yasa teklifi verdik. Süresinden önce görevinden alınamamasını hüküm altına alıp görev güvencesi sağlıyoruz. Öte Yandan PPK mensuplarından birinin de reel sektör temsilcilerinden olmasını sağlıyoruz. Yasa teklifimize başta sözde reformsever AK Parti ve küçük ortağı olmak üzere Meclis’teki bütün partilerin desteğini bekliyoruz.

AKŞENER’DEN KÜRŞAT AYVATOĞLU AÇIKLAMASI

(Kürşat Ayvatoğlu açıklaması) Ahlaksızlığı, vicdansızlığı büyüklerinden öğrenmiş bir genci elbette linç edecek değilim. Ben meselem, kendini bu çarpık zihniyete teslim etmiş gencimiz değil. Benim meselem, o gencimiz de dahil bütün gençlerimizi, bu zihniyetin oluşturduğu ahlak erezyonundan korumaktır. O gencimiz, AK Parti’de görev alırsam daha fazla kazanmamın önün açılır diyerek düşündüm diyor. Çabalarsam helaliyle kazanrım değil, AK Parti’de görev alırsam daha fazla kazanırım. Gençlerimizi bu şekilde düşünmek mecburiyetinde bırakanlara yazıklar olsun.

RAMAZAN AYI TEDBİRLERİ

Ramazan ayında toplu iftar yasakmış. Bu koşullarda doğru bir karar. Bu fevkalade duyarlı arkadaşlara sormak istiyorum, sizin lebaleb kongrelerindeki keyfiniz Allah’ın sofrasından daha mı önemliydi? Kongrelerinize yasak getirecek vaziyet yoktu da, mübarek sofralarda mı aklınız başınıza geldi. On binlerce işletme tekrardan kapatılacakmış. Bir işletmeci diyor ki, her açma ve kapama bize 35 bin liraya mal oluyor. Yiyecek, et, sebze vs. ya dağıtmak ya da çürürse atmak mecburiyetinde kalıyoruz dediler. Siz ne vicdansızsınız. Üç beş kişi bir araya gelince salgın yayılıyor da kongrelerinizde virüs tatile mi çıkıyor?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.