Aksaray’da Veliler Özel Eğitim Sınıfı Öğrencilerini Yuhaladı

Aksaray'da Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, özel eğitim sınıflarının kapatılmasını istedi ve okul çıkışına gelerek otizmli öğrencileri yuhaladı.

T24’ün haberine göre, Aksaray’da bulunan Merkez  Mehmetçik İlkokulu’nda bulunan özel eğitim sınıflarının kapatılmasını isteyen veliler, iddia edilene göre okul çıkış saatinde bir araya geldi ve otizmli çocukları yuhaladı.


Konu ile alakalı olarak Türkiye Otizm Meclisi, eğitim hakkının anayasanın güvencesi altında bulunduğunu vurguladı. Yapılan açıklamanın devamında, önlem alınması için gerekli girişimlerin başlatılacağı belirtildi. İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken de yaşanana bu olay karşısında, “Keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız. “Umarım çocuklarınızda karşınıza çıkmayan otizm ve benzeri nörolojik farklılıklar torunlarınız da karşınıza çıkınca derneklerimize gelir destek isterseniz. Bugünkü bütün kötülüğünüze rağmen o gün yine biz elinizden tutacağız. Çünkü size benzemiyoruz ve hiçbir zaman benzemeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı