Aksaray’da sokağa çıkma yasağı! Bakkal ve manavlar bile kapalı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haritaya göre, çok yüksek riskli il olarak kırmızı kategoride bulunan Aksaray’da, bugün sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar da kapatıldı. Tam kapanmanın uygulandığı şehirde yalnızca süt üreticileri, sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş biçimde çıkabilecek.
Takip et
Aksaray’da sokağa çıkma yasağı! Bakkal ve manavlar bile kapalı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırmızı kategorideki Aksaray’da dün saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması yarın saat 05.00’a kadar devam edecek. Şehirde öbür illerden farklı olarak tam kapanma uygulaması yapılıyor. Bakkal ve manavlar dahil kapatıldı. Kısıtlamalara uyulurken, polis de şehrin farklı noktalarında kontrol noktaları yarattı. Sağlık Bakanlığı’nın dün yaptığı açıklamada Aksaray’daki vaka sayısı 123,08’den 140,89’a yükseldi.

Vali Hamza Aydoğdu, hafta içi denetimler esnasında yaptığı açıklamada, “Pazar günü istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hiçbir biçimde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı olacak.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.