Akrabalarını Dolandıran İş Adamının Akıl Almaz Planı Tutmadı

Yakın çevresinden 382 bin dolar borç alan iş adamı, paraların çalındığı intibası vermek için bir hırsızlık olayı kurguladı. Polisin titiz çalışması yılan hikayesine dönen dolandırıcılık olayını çözdü.
Akrabalarını Dolandıran İş Adamının Akıl Almaz Planı Tutmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayını polisin titiz takibi çözdü. İş adamı Yasin D. akrabalarından geçen sene 382 bin Amerikan doları para aldı. Bu parayı işleteceğini söyleyen iş adamı 1 yıl boyunca parayı harcadı. Akrabalar parasını isteyince ise akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık yöntemi geliştirildi.

HIRSIZLIK PLANI YAPTILAR

İş ortağı Tekin Z. ile bir plan yapan dolandırıcının oyunu tutmadı. Bir arabanın bagajına bir çanta yerleştiren Tekin Z.’nin kullandığı otomobile Şirinevler’de üstünde 2 kişinin olduğu bir motosiklet çarptı. Araçtan inen kişiler arabanın bagajındaki çantayı çalıp kaçtı. Polise giderek soyulduğunu söyleyen Tekin Z.’nin ihbarı doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri 8 kilometre boyunca mobese kameralarını günlerce inceledi.

HEPSİ TUTUKLANDI

Görüntülerde Tekin Z.’nin kendisine çarpan motosikletteki kişilerle olaydan sonra bir araya geldiği ve hırsız süsü verilen kişilerin üstlerini değiştirdiği görününce polis harekete geçti. Yakalanan Tekin Z. planı ortası Yasin D.’nin yaptığını söyleyince Yasin D. de gözaltına alındı. Kısa süre içinde motosikletteki iki kişi de yakalandı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.