AKP’li Eski Belediye Başkanından Erdoğan’a İşçi Yanıtı

Dün gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, belediyeden işçi çıkarılmasına da değinen Erdoğan için, eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyükşehir belediye başkanlarına yönelik yaptığı konuşmada onları en iyi kendisinin anlayabileceğini ifade etmişti. Belediyeden işçi çıkarılması konusuna da değinen Erdoğan, “Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Biz İBB’ye geldiğimizde 2-3 dönem öncesinden kalma personeller vardı. Kaldığı yeri hak eden insanlara dokunmadım. Ne personelle, ne araçlarla uğraştık. Vaktimizi ve imkanlarımızı şehrin sıkıntılarına ayırdık.” konu ilgili olarak bu ifadelere yer vermişti.

“İĞNEYİ KENDİMİZE ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRALIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözleri büyük yankı uyandırırken tartışmalara neden olmuştu. Bu konu ile ilgili eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Güzelbey açıklamasında, Erdoğan’ın belediyeden işçi çıkarması ile ilgili açıklamasına yürekten katıldığını belirterek, “İsini yapan, siyaseti belediyenin içine sokmayan insanların ekmeği ile oynamak yanlış. Ancak, aynı işlemin 2014 de Gaziantep Belediyesinde de yapıldığından haberi yok sanıyorum.” ifadelerini kullandı.

2014 Mahalli İdare Seçimleri sonrası işçi çıkartmalarına değinen Güzelbey, “Gaziantep Belediyesinde de, emsali görülmemiş bir çalışan kıyımı uygulandı. Yılların mühendisleri, daire başkanları vs. Keşke, bugünkü hassasiyetinizi, o gün de gösterseydiniz. İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı