adplus-dvertising

Akıllara durgunluk veren dilencilik

15 Haziran 2022, 11:57 tarihinde eklendi
Düzce’de 1,5 yaşındaki bebeğin, bazı günler annesinin, bazı günler de halasının kucağında dilencilik için sokak sokak gezdirildiği gün yüzüne çıktı. Anne, çocuğunu bez ve mama karşılığında halasına kiraladığını itiraf ederken dilencilerin hayrete düşüren bu taktiğini zabıtanın dikkati bozdu.
Takip et
Akıllara durgunluk veren dilencilik
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz cuma günü sokaklarda dilencilik yaptığı belirlenen 3’ü çocuk 5 kişiye zabıta ekipleri tarafından işlem yapılmıştı. Ekipler, bu defa de 2’si çocuk olmak üzere 3 kişinin dilencilik yaptığı ihbarını aldı. Harekete geçen ekipler, Çoban Kavşağı’nda dilenenleri suçüstü yakaladı.

Akıllara durgunluk veren dilencilik

Dilenen kadının kucağındaki 1,5 yaşındaki çocuk, zabıta ekiplerinin dikkatini çekti. Kadının kucağındaki bebeğin, geçtiğimiz cuma günü yakalanan 14 yaşındaki bir başka dilenci çocuğun kucağında olduğu tespit edildi. Dilenen kişiler zabıta karakoluna götürüldü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadeleri alındı.

“Görümcem dilenmek için benim çocuğum ile dışarıya çıkıyor”

İfadesinde, 1,5 yaşındaki çocuğunu, kayınvalidesinin ve kayınpederinin baskısıyla görümcesine verdiğini belirten Ö.K., “Görümcem dilenmek için devamlı dışarıya çıkıyor. Ara Sıra yalnız başına, ara sıra de benim çocuğum ile çıkıyor. Çocuğumun masraflarını karşılıyor. Çocuğumu ona verdiğimde mamasını, bezini alıyor. Bana para vermiyor ama çocuğumun masraflarını karşılıyor. Çocuğum 1.5 yaşında. Çocuğumu verirken korkuyorum ama vermediğim zaman da kayınvalidem ile kayınpederim laf yapıyor. ‘Çocuğu bizden kıskanıyorsun’ diyorlar” ifadelerini kullandı. Çocuğunu dilendirmek için görümcesine vermek istemediğini ifade eden Ö.K., “Bana kalsa ben çocuğu vermek istemiyorum. Kayınvalidem ve kayınpederim iyi insanlar değiller” şeklinde konuştu.

Akıllara durgunluk veren dilencilik

Akıllara durgunluk veren dilencilik

“Çocuğu dilendirmek için değil, sevmek için aldık”

Dilenirken yakalanan 10 yaşındaki çocuğun ifadesi de sanki akıllara durgunluk verdi. Amcasının çocuğunu evlatlık aldıklarını belirten S.K., “10 yaşındayım, birkaç senedir dileniyorum. Beni en son yakaladığınızdan beri dilenmiyordum. Amcamdan evlatlık çocuk aldık. Ben çocuk için ağladım, çok tatlıydı. Çocuğu dilendirmek için değil, sevmek için aldık. Çocuğun karnını doyurmak için döner alacaktım, onun için dileniyordum” dedi. Ekipler tarafından dilencilerin üstünden çıkan 410 lira paraya el konuldu, haklarında ise işlem başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.