Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde tünel çalışmalarında sona gelindi!

Mersin-Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor. Mersin-Antalya D-400 Karayolunda 11 saat süren zorlu yolculuk, Akdeniz sahil projesinin tamamlanmasıyla 5 saate inecek.
Takip et
Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde tünel çalışmalarında sona gelindi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mersin’den Antalya’ya gitmek isteyen araba şoförleri, eski yoldaki dik rampalar ve birbiri ardına sıralanan keskin virajlar sebebiyle 7-8 saat süre harcamaktan, tır şoförleri 11-12 saat direksiyon başında zaman geçirmekten kurtulacak.

Silifke-Taşucu-Aydıncık-Anamur-13. Bölge Hududu Devlet Yolu (Akdeniz Sahil Yolu) Projesi kapsamında Mersin’deki bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, söz konusu proje kapsamında, Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Silifke ilçelerindeki bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARIYLA HİZMETE GİRECEK

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma kararı çıktığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Kurt, acele kamulaştırma kararının çıkmasıyla yolların biran önce biterek vatandaşın hizmetine açılacağını belirtti.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde tünel çalışmalarında sona gelindi!

Kurt, “11 Eylül tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma işinin çıktığı için öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Silifke Antalya yolu üstünde çalışmalar hızlı bir biçimde devam etmektedir. İlçemiz sınırları içerisinde 4 adet tünel imiz olacaktır yol bittiğinde. Tünel çalışmaları hızlı bir biçimde devam etmektedir.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde tünel çalışmalarında sona gelindi!

Acele kamulaştırma sayesinde de işlerin daha hızlı olacağına inanmaktayız. Öte Yandan Silifke-Mut yolu üstünde ise 8 tünelimiz, 6 viyadüğümüz bulunmaktadır. Bu çalışmalarda hızlı bir biçimde devam etmektedir. En kısa sürede bitirilerek vatandaşlarımızın hizmetine açılacağından hiç şüphemiz yoktur. Biran önce bu yollar bittiğinde İç Anadolu ile Akdeniz sahil yolundan ilçemiz ve yöreye hizmetlerin ve ticari gelişmelerin hızla olacağını düşünmekteyiz. Dört gözle bu çalışmaların bitmesini arzu ediyoruz. İnşallah kısa sürede biteceğinden de şüphemiz bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde tünel çalışmalarında sona gelindi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.