Akçakale’de 1’i Bebek 2 Kişi Şehit Oldu

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Suriye tarafından atılan havan mermilerinin düştüğü Akçakale'de 1'i bebek 2 vatandaş şehit oldu.

Türkiye, Fırat’ın doğusuna dönük olarak Barış Pınarı Harekatı’nı sürdürüyor.


Sınırı geçen komando timleri vazifelerini yaparken terör örgütü işgalinde olan yerlerden Türkiye tarafına dönük olarak havan ve roket saldırıları yapılıyor.

AKÇAKALE’YE HAVANLAR DÜŞTÜ

Harekatın yapıldığı saatlerden beri gönderilen havan ve roketatar mermileri Şanlıurfa’nın Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçeleri ile Mardin’in Nusaybin ilçesindeki bazı yerlere düştü.

Şanlıurfa Valiliği’nden mesele ile alakalı paylaşılan açıklamada, saldırılar neticesinde şehirde biri bebek 2 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

2 VATANDAŞ ŞEHİT OLDU

“09.10.2019 tarihinde başlanan Barış Pınarı Harekatı ile beraber Suriye tarafından gönderilen havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize düşmesi neticesinde; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye asıllı 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit düşmüştür. Atılan roket ve havan mermilerinin denk gelmesi neticesinde 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize gönderilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı