Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…

Akbank’ta dün sabah saatlerinde sistemin çökmesiyle başlayan büyük sıkıntı, üstünden 24 saat geçmesine karşın çözülemedi. Binlerce müşteri saatlerdir hiçbir işlem yapamazken, sosyal medyada yer verilen siber saldırı iddialarını şirket Twitter üstünden yaptığı açıklama ile yalanladı. “Bankamızda hiçbir güvenlik problemi bulunmamaktadır. Sorunun giderilmesi için alakalı birimlerimiz çalışmaktadır” ifadelerinin kullanıldığı açıklamaya karşın sorunun bugün de devam etmesi büyük tepki çekti.
Takip et
Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk bankacılık devi Akbank‘ta dün sabah saatlerinde sistemin çökmesiyle başlayan sorun, üstünden 24 saat geçmesine karşın giderilemedi. Bankanın mobil işlemleri, kredi kartı pos cihazları ve şubeler arasındaki sistemi hala çalışmıyor. Müşteriler kartla alışveriş yapamıyor, para çekemiyor ve para transferi yapamıyor.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR

Binlerce müşteri yaşananlara sosyal medya üstünde tepki gösterirken, “Akbank” hashtag’i dünden beri Twitter’da TT vaziyette. İşte o yorumlardan kimileri;

Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…

İLK AÇIKLAMA DÜN SABAH SAATLERİNDE GELMİŞTİ

Dün sabah saatlerinde başlayan sıkıntıyla beraber sosyal medyayı ablukaya alan müşterilere Akbank’tan yapılan ilk bilgilendirmede, “Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler meydana gelmektedir. İlgili birimlerimiz konuyla alakalı çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanılmıştı.

Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…

SİBER SALDIRI İDDİALARI YALANLANDI AMA…

Bankadan yapılan açıklamaya karşın sistem saatler geçmesine karşın düzelmeyince sosyal medya kullanıcıları tarafından siber saldırı olduğu yönünde iddialar ortaya atılmış ve Akbank bu iddiaları da gene Twitter üstünden yaptığı açıklama ile yalanlamıştı. Bankadan yapılan açıklamada şu ifadeler yer almıştı;

“Bugün bankamız sistemlerinde meydana gelen yavaşlama ve kesintilerin siber saldırı sebebiyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik problemi bulunmamaktadır. Sorunun giderilmesi için alakalı birimlerimiz çalışmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.”

Akbank’ın sistemi çöktü! İşlem yapılamıyor…

2017 SENESINDE DA SİSTEM ÇÖKMÜŞTÜ

Benzer bir vaziyet 2017 senesinde da meydana gelmişti. O tarihte bankanın sistemi çökmüş, mobil cihazlardan ve pos cihazlarından işlem yapmak isteyen müşteriler hatayla karşılaşmıştı.

DÜNYANIN EN İYİ DİJİTAL BANKASI SEÇİLDİ

Dünyanın saygın finans yayın gruplarından Euromoney’nin “Awards for Excellence 2019 – Mükemmellik Ödülleri 2019” kapsamında Akbank “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank aynı zamanda “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası” unvanını da aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.