Akbank sistem sorunu giderildi, işlemler yeniden başladı!

Çöken sistemiyle 2 gündür binlerce müşterisini mağdur eden Akbank’ta internet ve mobilin devreye girmesiyle beraber bütün kanallar tekrardan hizmete açıldı. Gece saatlerinde resmi Akbank Twitter hesabından yapılan açıklamada, kanalların titizlikle yakından izlenmeye devam edildiği ifade edilirken, “Mağduriyet yaşayan müşterilerimizden ve paydaşlarımızdan bir defa daha özür dileriz” dendi.
Takip et
Akbank sistem sorunu giderildi, işlemler yeniden başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Akbank’ta 2 gündür meydana gelen sistem problemi binlerce müşteriyi mağdur ederken, sosyal medyada başlayan tepkiler de çığ gibi büyüdü. Bankadan yapılan açıklamada problemin anabilgisayardaki teknik arızadan kaynaklandığı ifade edilirken, siber saldırı iddiaları da yalanlanmıştı.

“KANALLARIMIZI YAKINDA İZLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Saat 05.00 itibarıyla Akbank Twitter hesabından yapılan açıklamada bütün kanalların tekrardan hizmete açıldığı ifade edildi. Açıklama şöyle; “Akbank İnternet ve Akbank Mobil’in de devreye girmesi ile beraber bütün kanallarımız hizmete açıldı. Kanallarımızı titizlikle yakından izlemeye devam ediyoruz. Mağduriyet yaşayan müşterilerimizden ve paydaşlarımızdan bir defa daha özür dileriz. Müşterilerimiz mağduriyetlerinin giderilmesi için aldığımız tedbirlere Akbank.com’dan ulaşabilirler.”

Akbank sistem sorunu giderildi, işlemler yeniden başladı!

DİĞER BANKA ATM’LERİNDEN YAPILAN İŞLEMLERDE ALINAN KOMİSYON İADE EDİLECEK

Akbank, internet sitesine giren müşterilerine yönelik de bir bilgilendirme yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

  • Ekstre ödemesi 06.07.2021 yahut 07.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından 08.07.2021 tarihine ötelenecektir.
  • Kredi taksit tarihi 06/07/2021 – 07/07/2021 olan bireysel kredilerde ödeme yapılamaması nedeniyle alakalı günler için işleyen gecikme faizi iade edilecektir.
  • Kredi vadesi yahut taksit tarihi 06.07.2021 – 07.07.2021 olan ticari krediler için alakalı günlerde faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.
  • Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle alakalı herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.
  • Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle alakalı ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
  • 12.07.2021 tarihine kadar bütün öbür banka ATM’lerinden Akbank Kart ile yapılacak para çekme ve yatırma, kredi kartı borç ödeme ve görüntüleme işlemlerinden öbür bankalar tarafından alınan ücretler iade edilecektir.

BİNLERCE MÜŞTERİ MAĞDUR OLDU

Binlerce müşterisi bulunan banka, yazılım güncellemesinin sonrasında “teknik problem” yaşamış ve çok sayıda kişi 2 gündür herhangi bir işlem yapamadığı için büyük mağduriyet yaşamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.