adplus-dvertising

Akansel: ‘Bir adım öne çıkmak için seminerlere katılın”

Akansel Eğitim Danışmanlık şirketinin kurucusu Kenan Akansel, derslerinde başarılı olmayı, işinde yükselmeyi ya da kişisel gelişimine katkı temin etmek isteyenleri hedefe ulaştıracak en kestirme yollardan birinin seminerler olduğunu söyleyerek, alanlarında uzman kişilerle gerçekleştirilecek seminerlerin sağlayacağı yararları anlattı.
Takip et
Akansel: ‘Bir adım öne çıkmak için seminerlere katılın”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2011 senesinden bu yana farklı alanlarda başarılı seminer projelerine imza atan ve 2016 senesinde Akansel Eğitim Danışmanlık şirketini kuran Kenan Akansel, seminerlerin yararları hakkında bilgi verdi. Derslerinde başarılı olmak isteyen öğrencilere, kariyerinde yükselmeyi hedefleyenlere ve kişisel gelişimine katkı temin etmeyi amaçlayanlara seminerlere katılmalarını tavsiye eden Akansel şu şekilde konuştu:

“Alanında uzman adların çok kıymetli bilgilerini paylaştığı seminer programları, size tahmin ettiğinizden çok daha çok katkı sağlar. Herhangi bir okulda eğitimini alamayacağınız ya da kitaplarda bulamayacağınız ipuçlarını seminerler vasıtasıyla işin uzmanından öğrenirsiniz. İlla okul ya da iş yaşamıyla alakalı olması da gerekmiyor, kişisel gelişim, felsefe, spor ya da çocuklara yönelik pek çok alanda gerçekleştirilen seminerler var ve bu etkinlikler hem zihinsel hem de bilişsel deneyimlerinizi artırarak yaşamınıza mühim bir katkı sunar. Bu manada seminerleri geleceğe yatırım yapmanın farklı bir yolu olarak görebilirsiniz”.

”Çevrenizi genişletirsiniz”
Seminerlerin katılımcılara çevrelerini genişletme olanağı da sunduğunu dile getiren Kenan Akansel, “Seminerler, aynı konuya alaka duyan farklı çevrelerden insanları bir araya getirir. Kariyer yaşamı için de ‘network’ olmazsa olmaz bir unsurdur. İşinizle alakalı seminerlere katıldığınızda yeni kişilerle tanışır, ulaşmak istediğiniz kişilerle bir araya gelebilir, ileriye dönük ortaklıklar ve ilişkiler kurabilir, hatta belki yeni bir iş imkânı bile bulabilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun, entelektüel açıdan zengin bir platform olan seminerler, yaşamınıza değer katar” şeklinde konuştu.

”Evden katılabilirsiniz”
Vakitsizlik ve ulaşım problemi gibi sorunların de seminerlere katılmaya engel olmadığını, günümüzde pek çok online seminer programının düzenlendiğini anlatan Kenan Akansel, ”İlgi işittiğiniz alanda gerçekleştirilen bir seminere katılmak için illa bir yerden bir yere gitmenize gerek yok. Artık hemen her konuda online seminerler de düzenleniyor ve siz evinizden hiç çıkmadan bu şekilde etkinliklere internet yoluyla dahil olabiliyor, hedeflediğiniz faydaya ulaşabiliyorsunuz. Bu arada seminerlerin motivasyon verme gibi bir kuvveti olduğunu da belirtmeliyim. Mesleki ya da akademik hedeflerinize ulaşmak, bulunduğunuz alanda bir adım öne çıkmak ve kaybettiğiniz coşkuyu tekrardan yakalamak için de seminerlere katılmanızı öneririm” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.