Akademisyen Katilinden Skandal Hareket!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 4 akademisyeni tabanca ile vurarak öldüren araştırma görevlisi Volkan Bayar’dan duruşmada şok bir hareket geldi. Volkan Bayar “Çok sıkıldım” diyerek duruşmayı terk etti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 4 akademisyeni tabanca ile vurarak öldüren araştırma görevlisi Volkan Bayar’dan duruşmada şok bir hareket geldi. Volkan Bayar “Çok sıkıldım” diyerek duruşmayı terk etti. Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Kocaeli’nden SEGBİS sistemi ile bağlanan akademisyen katili Volkan Bayar, “Çok sıkıldım. Pazartesi günü dersim var, hazırlanmam gerekiyor. Hepiniz Allah’a emanet olun” diyerek duruşmayı terk etti.

AKLİ DENGEM YERİNDE DEĞİL

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi binasında 4 akademisyeni tabancayla vurarak öldüren araştırma görevlisi Volkan Bayar ile onu azmettirdiği iddia edilen eski eşi Saadet Aylin Y. ikinci kez hâkim karşısına çıktı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katil zanlısı Volkan Bayar, Kocaeli Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nden SEGBİS yöntemiyle bağlandı. Azmettirici olduğu öne sürülen Saadet Aylin Y. ise duruşmada hazır bulundu. Katilin eski eşi Saadet Aylin Y. için azmettirme suçundan, katil zanlısı Volkan Bayar için “tasarlayarak adam öldürme” suçundan 4’er kez ağırlaştırılmış muebbet hapis cezası isteniyordu. İlk duruşmada kafasını duvara vuran Volkan Bayar, 4 infaz koruma memurunca kelepçelenerek odadan çıkartılmıştı. Akademisyen katili bu duruşmaya akli dengesinin yerinde olmadığını belirterek, “Bana inanmazsanız anneme ve babama sorun. Beni küçükken zor zapt ediyorlarmış. Zincir bile kullanmışlar zapt edebilmek için. Başkanım benim bir an önce bilgisayarımı ve cep telefonumu gönderin. Müşteri buldum, satıp üç beş kuruş para kazanmak istiyorum. Akli dengemin yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istiyorum. Kocaeli’ndeki hastaneye gönderdiler. Tek bir doktor vardı. Ben uzmanlardan oluşan bir heyet kontrolünden geçmek istiyorum. Hakkımda hazırlanan iddianameyi anlayacak kadar zekâ düzeyim yok. Eski Rektör Hasan Gönen’inde tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Ceza ehliyetimin olup olmadığı belirlensin o zaman ifade vereyim. İşimizi doğru yapalım. Ben çok sıkıldım. Pazartesi günü dersim var, hazırlanmam gerekiyor. Hepiniz Allah’a emanet olun” dedi. Hakim duruşmayı 01 Kasım 2019 tarihine erteledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı