adplus-dvertising

AK Parti’nin seçim çalışmalarında öncelikli başlık genç seçmen

AK Parti, 2023 seçim çalışmalarında nüfusun mühim bir bölümünü yaratan gençler için ayrı bir parantez açtı. Bu çerçevede her başkanlık kapsamlı bir çalışma yürütürken, illerde teşkilatlar, 13-17 ve 17-29 yaş grubunda yer verilen gençlere ulaşarak eğitim ve çalışma yaşamı konusundaki beklentilerini not edecek, gençlere yönelik hazırlanan projeler hakkında bilgiler verecek.
Takip et
AK Parti’nin seçim çalışmalarında öncelikli başlık genç seçmen
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti, 2023 seçimleri için sahaya indi. Seçimlerde bu sene milyonlarca genç ilk defa oy kullanacak. Hal bu şekilde olunca siyasi partiler de gençlere yönelik projelere ağırlık verdi. Sahadaki AK Parti Teşkilatı gençlere ulaşıyor; eğitim ve çevre ağırlıklı projeler gençlere anlatılıyor.

2023 seçimlerine giderken AK Parti’nin yol haritası netlik kazanıyor. Çalışmada öncelikli başlık ise genç seçmen olacak. Bu kapsamda her başkanlık ayrı ayrı çalışma yürütecek; illerde teşkilatlar gençlere ulaşacak. 13-17 ve 17-29 yaş grubunda yer verilen gençlerin eğitim ve çalışma yaşamı konusunda beklentileri not edilecek.

Gençlere eğitim almak istedikleri alanlar, eğitim yaşamında yaşadıkları zorluklar ve karşılaştıkları problemler sorulacak. Problemlere çözüm önerileri dinlenecek, beklentileri listelenecek. Yaratılacak olan raporlar ise genel merkeze iletilecek.

Gençlere kendileriyle alakalı projeler hakkında bilgi verilecek

AK Parti’de ‘Her Yardım Mutluluğa Bir Adım’, ‘Bir Çocuk, Bir Tebessüm’ projeleri kapsamında eğitim yardımları yapıldı. Gençlerin çevre duyarlılığını artırma maksatlı Cemre projesi yaşama geçirildi.

Devam eden ve hazırlık aşamasında olan projelerden gençlerin nasıl yararlanabileceği öğretilecek.

AK Parti sahada geleceğin gençlerine de ulaşacak. 0-4, 4-9, 9-13 yaş grubunda olan çocukların ailelerine ulaşılacak. Her yaş grubu için beklentilerin nasıl değiştiği raporlanacak. Hazırlanan raporlar çerçevesinde çizilecek yol haritasıyla problemlerin çözümü hedefleniyor.

Genel merkez çalışma yürüten teşkilatlara gençlere yönelik söylemlerinde ‘reformist, kucaklayıcı bir dil kullanın’ mesajı gönderdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.