AK Parti’nin Önemli İsmi: Yeni Parti Kurulursa CHP İktidar Olur

Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti girişimlerini değerlendiren Burhan Kuzu, "Bu oluşum CHP'yi iktidar yapar" ifadesini kullandı.
AK Parti’nin Önemli İsmi: Yeni Parti Kurulursa CHP İktidar Olur
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

23 Haziran seçimlerinden sonra iyice alevlenen yeni parti tartışmalarına, AK Parti’nin ağır toplarından Burhan Kuzu da katıldı. Canlı yayında Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtlayan Kuzu, kurulması muhtemel yeni oluşumun CHP’nin iktidar yolunu açacağını vurguladı.

“BİZİM DE HATALARIMIZ OLABİLİR”

Eski takım arkadaşlarına ‘AK Parti’ye dönün’ çağrısı yapan Kuzu, “Bu partilerin kurulması CHP’yi iktidara taşır. Bu millette bunu görecek. Bu partileri daha çok sol kanallar pohpohluyor. Ben bunu böyle görüyorum. Bu CHP’nin işine yarar.” ifadelerini kullandı. Kuzu ayrıca “Gelin beraber çalışalım. Bizim de hatamız olabilir, insan hali gayet doğaldır. Bir sıkıntı varsa gelin birlikte sil baştan yapalım” dedi.

“TEK BAŞLARINA GELEMEZLER”

İsmi geçen siyasilerin siyaset hayatlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a borçlu olduklarını belirten Burhan Kuzu sözlerini “Hiçbiri müstakilen gelemezler. Parti kursunlar gelsinler bakalım. Gelebiliyorlar mı?” şeklinde noktaladı. Yeni parti iddiaları ilk ortaya atıldığında bu oluşumun içinde Bülent Arınç ve Burhan Kuzu gibi tecrübeli siyasetçilerin olacağı da konuşulmuştu. Ancak hem Arınç hem de Kuzu bu iddiaları sert bir dille reddediyor ve bu isimlere ‘AK Parti’ye dönün’ çağrısı yapıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.