AK Parti’nin MKYK ve MYK toplantılarında gündem asgari ücret!

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek olan AK Parti MKYK ve MYK toplantılarında, milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret konusu konuşulacak. Toplantılarda yeni senede asgari ücretle alakalı hem işverenlerin hem de çalışanların beklentileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilecek.
Takip et
AK Parti’nin MKYK ve MYK toplantılarında gündem asgari ücret!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün ayrı ayrı toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortalama 20 gündür bir araya gelmediği A Takımı’yla görüşecek.

ANA GÜNDEM MADDESİ ASGARİ ÜCRET

CNN Türk’ün haberine göre; toplantıda, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret konuşulacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın asgari ücretle alakalı yürüttüğü bir çalışma var. O çalışmaya dair ayrıntılı verilerin AK Parti MKYK’sı ve MYK’sında ele alınması, masaya yatırılması bekleniyor.

İŞÇİLERİN VERGİ MUAFİYETİ BEKLENTİSİ

İşçilerin maaşlarının vergiden muaf tutulmasıyla alakalı bir beklentisi var. Bu konu da MYK ve MKYK’da mercek altına alınacak.

ASGARİ ÜCRETTE BEKLENTİ YÜKSEK

Yüzde 20’lerde dolaşan enflasyon rakamları göz önüne alınarak asgari ücrette farklı bir artışın yapılması bekleniyor.

ÖMER ÇELİK AÇIKLAMA YAPACAK

Bu iki mühim toplantının sonrasında da AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, alınan kararları ve basın mensuplarının sorularını cevaplayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.