AK Partili Uğur Aydemir'den Yumurtalı Asgari Ücret Hesabı

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'in yumurta üzerinden asgari ücret kıyaslaması yapması tepki topladı.
Takip et
AK Partili Uğur Aydemir'den Yumurtalı Asgari Ücret Hesabı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Asgari ücret ile çalışan işçiler merakla asgari ücret zam oranlarını beklemeye koyulmuşken AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, yumurta sayısı üstünden asgari ücret ile çalışanları şaşırtan bir hesaplama gerçekleştirdi.

YUMURTA ÜZERİNDEN ASGARİ ÜCRET HESAPLAMASI

2002 senesinde alınan yumurta sayısı ile 2019 senesinde alınan yumurta sayısını karşılaştıran Aydemir, "Asgari ücretli bir vatandaşımız 2002 senesinde 1750 adet yumurta alırken şimdi 4 bin 375 adet yumurta alıyor" diyerek asgari ücretlinin alım gücünün arttığını söyledi.

"ELEKTRİĞİ DOĞAL GAZI DA SÖYLEYİN"

Sonrasında "Elektriği, doğal gazı onları geçiyorum" sözlerini kullanan Aydemir'e komisyonda bulunan milletvekillerinden bazıları, "Elektriği de doğal gazı da söyle canım" diye tepki gösterdi. Aydemir ise gülerek yanıt verdi.

"YOKSUL KİMSE YOK"

"2002 senesinde 1432 kw elektrik alıyorken şimdi ise 3 bin 270 kw elektrik alıyor." diyen AK Parti'li vekil, "583 m³ doğal gaz alırken şimdi ise bin 108 m³ doğal gaz alıyor. Rahat olun bizim dönemimizde yoksul kimse bulunmuyor." dedi.

"PEMBE BİR GÖZLÜKLE Mİ BAKIYORSUNUZ?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'in gerçekleştirdiği asgari ücret açıklamalarının ardından, "Söylediklerinizi duyduktan sonra hayretler içinde kaldım. Pembe bir gözlükle mi bakıyorsunuz? Polyannacılık mı oynuyorsunuz." diye eleştirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.