AK Partili Hasan Uzunlar’dan Skandal Bir Açıklama Daha Geldi

10 Kasım'da Atatürk'e yönelik olarak hakaret ettiği gerekçesi ile görevinden uzaklaştırılan Uzunlar, "Yüz kızartıcı suçla anılmadığım için mutluyum." dedi.
AK Partili Hasan Uzunlar’dan Skandal Bir Açıklama Daha Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi eski AK PartiGrup Başkanvekili olan Hasan Uzunlar, 10 Kasım günü skandal bir paylaşıma imza atmıştı. Atatürk’e yönelik olarak, “Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin.” diyerek hakaret eden Hasan Uzunlar, Akit Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile yine gündem yaratacak sözler söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde yaptığı bu hakaretten sonra Yeni Akit’e konuşan Uzunlar, “Mutluyum ki yüz kızartıcı bir suç nedeni ile görevimden alınmadım. Ben olanların dışında hiçbir şey söylemedim. 10 Kasım günü araçlar 09:05’te kornaya basmıyor mu? “Biz siyasi hayatımızda iki konu ile mücadele ediyoruz. Birisi din sömürücülüğü diğeri de Atatürk sömürücülüğü.” dedi.

“ALLAH’A ŞÜKÜR YÜZ KIZARTICI BİR SUÇLA MANŞETLERDE YER ALMADIM”

Açıklamalarının devamında, “Bizim karşısında olduğumuz Atatürk değil, onu sömürerek bir yerlere gelmeye çalışanlar.” diyerek kendisini savunmaya çalışan Uzunlar, “Kaldı ki ben bu paylaşımları kendi özel platformumdan sosyal medyadan yaptım. Bunu AK Parti ile ilişkilendirmek son derece yanlıştır. Görevden alındığım için sevindiğim bir nokta var. Allah’a şükür yüz kızartıcı bir suçla manşetlerde yer almadım.” dedi.

  • atatürk
  • hakaret
  • samsun
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.