AK Partili Hamza Dağ anket şirketlerine veryansın etti!

Bazı anket şirketlerinin son günlerde ortaya attığı anket sonuçlarına tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Aldatıcı bir şey yapıyor. AK Parti'nin oylarını düşürüyor. Tamam, nereye gitti bu oylar? Nerede bu oylar? Muhalefet nerede?" diye sordu.
Takip et
AK Partili Hamza Dağ anket şirketlerine veryansın etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Partili Hamza Dağ, geçen hafta açıklanan anketlerle alakalı tepki gösterdi. Dağ, “Aldatıcı bir şey yapıyor. AK Parti’nin oylarını düşürüyor. Tamam, nereye gitti bu oylar? Nerede bu oylar? Muhalefet nerede?” sorusunu sordu.

Anket firmalarının araştırma neticelerine ilişkin münakaşalar tekrardan gündemde. Son günlerde açıklanan neticelerde, AK Parti’nin neticelere yönelik itirazı yükseliyor.

AK Parti’de anket işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olan Hamza Dağ, son günlerde açıklanan anket neticelerine tepki gösterdi.

“ANKETLERLE NEGATIF ALGI” SUÇLAMASI

Millyet’te yer verilen habere göre; Dağ, bazı anket firmalarını ve muhalefeti neticeler üstünden “AK Parti’ye karşı negatif algı” iddiasıyla suçladı.

Dağ, “Aldatıcı bir şey yapıyor. AK Parti’nin oylarını düşürüyor. Tamam, nereye gitti bu oylar? Nerede bu oylar? Muhalefet nerede? Bunların hepsinin 24 Haziran’dan önce de yaptığı kararsızları yüksek göstermek, oy kullanmayacak olanı yüksek göstermek, AK Parti’nin düştüğünü söylemek. Ama diğerleri çıktı diyemiyor, çıkan bir şey yok. Birinin iktidar olabilmesi için birinin düşmesi, diğerinin yükselmesi lâzım değil mi? Diğerlerinde bir şey yok. Diğeri daha da düşüyor” şeklinde konuştu. ” şeklinde konuştu.

“SEÇİM” İDDİASI

Dağ, “Erken seçim konusunu kim konuşuyorsa, kim gündeme getiriyorsa anketi konuşan ve gündeme getirenler aynıdır. Adeta seçim dönemi gibi… Daha seçimlere 3 yıl var. Anketleri konuşmaya çalışıyorlar. Bunların derdi, seçim mevzusunu gündemde tutmak. Biz ısrarla erken kelimesiyle, seçim kelimesini yan yana getirmemeye çalışıyoruz. Bunu gündemde tutmaya gayret etmeyin. Ben muhalefetin de erken seçim ile alakalı iktidarın ne kadar net olduğunun farkında olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.