adplus-dvertising

AK Partili Grup Başkanvekili emekli maaşlarına zam istedi! “haksızlık”

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Tüm emekliler yılbaşı ve sene sonundaki enflasyon farklarından yararlanırken yalnızca milletvekilleri bu farktan yararlanamıyor. Parlamenterler Birliği de ‘milletvekillerine uygulanmaması haksızlık’ şeklinde konuştu. Biz de üstümüze düşeni yaparız dedik” şeklinde konuştu.
Takip et
AK Partili Grup Başkanvekili emekli maaşlarına zam istedi! “haksızlık”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

AK Parti’li Mustafa Elitaş, TBMM’de gazetecilere, milletvekillerinin emekli maaşlarına ilişkin açıklama yaptı.

“VALİ BİZİM MAAŞIMIZI GEÇİYOR”

Parlamenterler Birliği’nin bu konuyu bütün partilerle görüştüğüne vurgu yapan Elitaş, “Milletvekili emekli maaşları 6’ncı, 7’nci sıradayken, şu anda 12, 13’üncü sıraya gelmişler. Emekli milletvekilleri, ‘Vali ile bizim aramızda 2021 senesinde 3 bin lira fark varken, 2022 sonunda vali bizi geçiyor’ dediler. Dolayısıyla tüm partilerle görüşmüşler. Parlamenter Birliği bize de geldi. Biz de dedik ki ‘Hak kaybı var. 13 milyon emekli bundan yararlanıyor. Yalnızca 2 bin milletvekili emeklisi faydalanamıyor. Tüm siyasi partiler ortak önerge verirse, biz de buna katılırız’ dedik” ifadelerini kullandı.

“YALNIZCA MİLLETVEKİLLERİ YARARLANAMIYOR”

Emekli milletvekili maaşının 2021 sonu itibarıyla 16 bin lira civarında olduğunu hatırlatan Elitaş, “Tüm emekliler yılbaşı ve sene sonundaki enflasyon farklarından yararlanırken yalnızca milletvekilleri bu farktan yararlanamıyor. Parlamenterler Birliği de, ‘milletvekillerine uygulanmaması haksızlık’ diyerek ifade ettiler. Biz de ‘görüşün, öbür siyasi partiler buna olumlu derlerse, ortak önerge vermeye razı olurlarsa biz üstümüze düşeni yaparız’ dedik” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
vatansever
8 Ocak 2022, 06:21 tarihinde yazildi

Çokmu çalışmış,45 yıl çalışanın 3,4 katı alıyorlar üstelik 2 yılda bu kendilerine tanıdığı hakkı alıyorlar sıkılmadan yine istiyorlar EL HAYA

  • Cevapla
  • 0