AK Partili Cahit Özkan: HDP’yi sandığa gömeceğiz!

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ‘HDP’nin kapatılması’ hakkında yaptığı yeni açıklamada, “2023’te HDP’yi sandığa gömerek, tabela partisi haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
Takip et
AK Partili Cahit Özkan: HDP’yi sandığa gömeceğiz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “Muhalefet yargıya talimat olarak eleştiri yaptı. Bir başvurunuz olacak mı?” biçimindeki soruya “Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta. Yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur” cevabını verdi.

AK Partili Özkan, açıklamasına şu şekilde devam etti: Bu manada AK Parti siyaseti, kurulduğu günden bugüne kadar her daim milli iradenin hakimiyeti ve vatandaşlarımızın iradesinin ‘hakimiyet kayıtsız koşulsuz milletindir’ anlayışıyla tam manasıyla parlamentoda temsili anlayışını gerektirmiş ve bu çerçevede siyaset yapmıştır.

“Tabela partisi haline getireceğiz”

Biz inşallah HDP’yi milletimizin bu rahatsızlığını bilerek, HDP’ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın da HDP’den rahatsızlığını bilerek çalışmalarımızı yapıyoruz. 2023’te HDP’yi sandığa gömerek, tabela partisi haline getireceğiz ve Türk siyaseti tarihinde kardeşlik hukukuna kasteden, terörle arasına çizgi çekemeyen bu siyasi partiyi, siyaset tarihinin tozlu raflarına göndereceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.