adplus-dvertising

AK Parti’den Tunç Soyer’e tepki!

AK Parti Sözcüsü Çelik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “100 sene önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi” sözlerine tepki göstererek, “Güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde ülkemize yapılmış düşmanlıklara karşı konuşması gerekenlerin Osmanlı Devleti’ni hedef alması şuursuzluktur” şeklinde konuştu.
Takip et
AK Parti’den Tunç Soyer’e tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 9 Eylül’ün 100. sene dönümünde yaptığı konuşmada Osmanlı’yı hedef alan İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sözlerine sert tepki gösterdi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde ülkemize yapılmış düşmanlıklara karşı konuşması gerekenlerin Osmanlı Devleti’ni hedef alması şuursuzluktur. Daha önce de ifade etmiştik: kim Osmanlı Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kavga ettirmeye çalışıyorsa, milletin egemenlik hakları ile problemi vardır. Tüm siyasi misyonu Cumhuriyetimiz ile Osmanlı Devleti’mizi kavga ettirme üstüne kurulmuş olanlar var. Cumhuriyetimize sahip çıkmak için tarihimizin büyük köklerinden Osmanlı Devleti ile kavga etmek milletimizin kimliğine saldırıdır. Cumhuriyet de bizim, Osmanlı Devleti de” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.