adplus-dvertising

AK Parti’den TikTok ve Twitter kapatılacak iddialarına cevap!

AK Parti Hatay Milletvekili ve basın mensubu Hüseyin Yayman, katıldığı canlı yayında sosyal medya düzenlemesiyle alakalı mühim açıklamalarda bulundu. Yayman, gelen bir soru üstüne, “Twitter’ı da Facebook’u da Instagram’ı da TikTok’u da kapatmıyoruz. Biz yasaklarla savaşan bir partiyiz.” şeklinde konuştu.
Takip et
AK Parti’den TikTok ve Twitter kapatılacak iddialarına cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyanın gelişmesiyle beraber hükümetler de sosyal medyaya yönelik düzenlemelerde bulunmaya başladı. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye de sosyal medya alanında çeşitli adımlar atıyor. Fakat Türkiye’de başta TikTok ve Twitter olmak üzere çeşitli sosyal mecraların kapatılacağı iddiası ortaya atılmıştı. AK Partili milletvekili ve basın mensubu Hüseyin Yayman bu iddiaları reddederek, partilerinin amacının yalan haber le mücadele etmek olduğunu belirtti.

“YASAKLARLA SAVAŞAN BİR PARTİYİZ”

Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Yayman, sosyal medya düzenlemesiyle alakalı de değerlendirmelerde bulundu. “Twitter’ı kapatacak mısınız?” biçimindeki soruyu cevaplayan AK Partili isim, “Yok öyle bir şey. Niye kapatalım. Twitter’ı da Facebook’u da Instagram’ı da TikTok’u da kapatmıyoruz. Biz yasaklarla savaşan bir partiyiz” şeklinde konuştu.

“FAKE HABERLE MÜCADELE ETMEK İSTİYORUZ”

Kesin hedeflerinin fake haberle mücadele etmek olduğunu belirten Yayman, “Bizim talebimiz şu: 56, 51 sayısı sosyal medya kanunu çıktı. Buna bağlı olarak bir sene oldu, komisyon kuruldu. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu. Benzeri Avrupa’da da var. Avrupa standardı neyse biz de “fake” haber le alakalı bir düzenleme yapmak istiyoruz. Sosyal medyayla alakalı düzenleme yapıldı zaten Türkiye’de” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.