AK Parti’den İhracı İstenen Ayhan Sefer Üstün’den Zehir Zemberek Açıklamalar

Ahmet Davutoğlu ile beraber AK Parti’den ihracı istenen Ayhan Sefer Üstün’den çok konuşulacak açıklamalar geldi. AK Parti’yi eleştiren Üstün, “Evlat ve damat uğruna bu dava heba edildi” dedi.

2 Eylül’de AK Parti’den Ahmet Davutoğlu ile beraber ihracı istenen isimlerden olan Ayhan Sefer Üstün’den gündem yaratacak açıklamalar geldi. Gazete Duvar’a konuşan Üstün, AK Parti’ye çok sert eleştirilerde bulundu.

“EVLAT VE DAMAT UĞRUNA FEDA EDİLDİ”

AK Parti’nin İnsan Haklarından Sorumlu eski genel başkan yardımcısı ve 24. Dönem TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu başkanı Ayhan Sefer Üstün, AK Parti’nin 100-150 yıllık bir davanın ürünü olduğunu ancak bu sorumluğu taşıyamadığını söyledi. Davanın evlat ve damat uğruna feda edildiğini söyleyen Üstün, “AK Parti, yüz-yüz elli yıllık bir uğraşın, alın terinin, davanın üzerine oturdu. Ama AK Parti’nin mevcut versiyonu bu davayı taşıyamadı. Evlat ve damat uğruna bu dava heba edildi. Dava kimsenin tekelinde değildir. Davanın değerlerini savunursanız, onun bayraktarlığını yapabilirsiniz. Oysa ortada savunulacak bir dava bırakmadılar.” dedi.

“DAMAT ŞU ANDA FİİLİ BAŞBAKANDIR”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın fiili olarak şu anda başbakan olduğunu da iddia edilen Üstün, “Aksine, yılların emeğini de damat ve evlat uğruna heba ettiler. Şu anda devlet yönetimi de, bir başbakanlık varmışcasına damat eliyle işletiliyor. Damat şu anda gayriresmi, fiili başbakandır. İstediği zaman bakanlara, bakan yardımcılarına talimat verebilen, genel müdürleri toplayabilen bir damat var. E bunu bir sistemde ancak başbakan ya da cumhurbaşkanı yapabilir. AK Parti’nin geleceği damat üzerine bina edildiği için erime başladı.” diyerek eleştirilerini sıraladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı