adplus-dvertising

Ak Parti’den erken seçim açıklaması!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber’de katıldığı programda gündeme dair mühim açıklamalar yaptı. Kurtulmuş erken seçim münakaşaları ile alakalı de konuştu. Kurtulmuş “Erken seçim münakaşaları ile Türkiye’nin gündeminin meşgul edilmesi doğru değil.” şeklinde konuştu. Öte yandan Kurtulmuş, AK Parti’nin Türkiye’de yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında birinci parti olduğunu söyledi.
Takip et
Ak Parti’den erken seçim açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erken seçim münakaşaları devam ederken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da bu münakaşalara dair açıklama yaptı. Kurtulmuş, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları cevapladı.

ERKEN SEÇİM MÜNAKAŞALARI

Seçimlerin 2023’ün Haziran ayında, vaktinde olacağını vurgulayan Kurtulmuş, “Erken seçim münakaşaları ile Türkiye’nin gündeminin meşgul edilmesini doğru bulmayız. Biz parti olarak da ama her zaman seçime hazır bir durumda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yoğun bir biçimde haftanın her günü arkadaşlarımız sahada çalışmalarına devam ediyor.” diyerek konuştu.

ANKET NETICELERI

Kurtulmuş, AK Parti’nin Türkiye’de yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında birinci parti olduğunu bildirdi.

Ak Parti’den erken seçim açıklaması!

DÖVİZDEKİ DALGALANMA

Aralık ayında meydana gelen dövizdeki dalgalanma ve bunun ortaya çıkardığı yaşam pahalılığının etkilerinin farkında olduklarını söyleyen Kurtulmuş, “Ama netice itibarıyla da burada bu etkilerin ortadan kaldırılması için samimiyetle gayret ile bir mücadele verildiğini vatandaşımız da görüyor.” şeklinde konuştu.

2023 SEÇİMLERİNDE HEDEF

Kurtulmuş, 2023 seçimlerinde AK Parti’nin hedefinin sorulması üstüne, “Yani şuanda yeni sistemin Cumhurbaşkanlığını kazanmak için yani hükümeti kazanmak için, eski sistemdeki hükümet artık Cumhurbaşkanı seçimi. Hükümeti kazanabilmek, yürütmenin sizin elinizde olabilmesi için sizin 50+1 almanız gerekir ve iki sefer de bu 50+1’i almış olarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah 2023’te de hiçbir sorun olmadan Sayın Cumhurbaşkanımız 50+1’in çok üzerinde bir oy ile tekrardan Cumhurbaşkanı, vatandaşımızın oylarıyla demokratik kurallar içerisinde milletimizin tercihleriyle seçilecektir. Buna inanıyor ve bu istikamette yürüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘SEMRA GÜZEL’ AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’e ilişkin yaptığı açıklamanın sorulması üstüne Kurtulmuş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dünyanın hiçbir yerinde silahla bombayla terörle anarşi ile demokrasi yan yana durmaz ‘Ben demokratım ama silahla bunu yapacağım.’ olmaz. ‘Bomba patlatacağım adam öldüreceğim. Adam kaçıracağım. Dağ da mücadele vereceğim ama ben demokratım.’ olmaz, dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz. Dolayısıyla demokrasiyle silahı, terörü ve terör örgütlerini yan yana getirmek esasında demokrasiye yapılacak en büyük düşmanlıktır. Çok net söylüyorum, burada hiçbir tevile gerek yok hiçbir tevilin içine girip kendini zora sokmasınlar. Yalnızca o hanımefendi için değil, yani terörle bu manada gerçekten içli dışlı olan, yani silahın gölgesinde resim çektiren ve irtibatları belli olanların gerçekten demokrasiye büyük zarar verdiklerini, oy aldıkları kitlelerin de hakkını hukukunu korumak yerine onların da aleyhine bir siyasi anafor yarattıklarını görmeleri gerekir. Bunu Sayın Kılıçdaroğlu ya da bir başka birisi sakın ha bir biçimde bunu üzerini örtmeye kalkmasın, bu açıktır, tarife bile ihtiyaç yoktur.

Kurtulmuş, öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’e ilişkin, “Bu resmin ne zaman çekildiğinin hiçbir önemi yoktur, eli silahlı bir teröristle resim çektiren birisinin varlığı izah edilemez, demokratik kurallar içerisine sokulamaz.” ifadelerini kullandı.

KIBRIS MESELESİ

Kıbrıs meselesinin sorulması üstüne Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Türkiye olarak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak biz Kıbrıs ile alakalı başından itibaren hep yapıcı noktada olduk. Yani çözümse çözüm bulalım, iki taraflı bir şey nasıl olacak yani. Ancak gördük ki artık Rumların bu dayatmacı, Yunan tarafının da bazı Avrupa ülkelerinden aldığı desteklerle oldu bittiler ile bu meseleyi kapatma tezleri bitmiştir. Artık Türkiye de Kuzey Kıbrıs da bunlara prim vermeyecektir, vermemektedir. Yeni bir dönem başlamıştır o da şudur, bundan sonra Kıbrıs üstünde konuşuyorsak iki devletli bir çözüm bundan sonraki süreçte tek çıkar yoldur. Bunun da bir alternatifi kalmamıştır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.