AK Parti'den Cumhur İttifakı Açıklaması: Seçim Kazanacağımızın Garantisi Yok

AK Partili bir yetkilinin açıklamalarına göre Cumhur İttifakı'nın oy kaybettiği bildirildi. Yetkilinin yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'nin de tartışmaya açıldığı bildirildi.
Takip et
AK Parti'den Cumhur İttifakı Açıklaması: Seçim Kazanacağımızın Garantisi Yok
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeniçağ gazetesine konuşan AK Partili bir yetkili, Cumhur İttifakı'nın sandıktaki geleceğinin belirsiz olduğunu söyleyerek, "Şu an ittifak olarak seçim kazanacağımızın garantisi yok" şeklinde konuştu. Yetkili, MHP'de de oy kaybı meydana geldiğini belirtti.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin haberine göre, seçmen desteğindeki düşüş, Cumhur İttifakı'nın vaziyetinin yanında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de iktidar kulislerinde tartışılır hale getirdi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan AK Partili bir yetkili, "Sistemi değiştirirken AK Parti ve MHP oyları yüzde 50+1'yi çok rahat geçiyordu. Cumhur İttifakı dışında öbür partilerin ve oluşumların bu sistemde iktidara gelemeyeceğinden de emindik. Fakat gelinen noktada, rejim değişikliğinin Cumhur İttifakı’na yaramadığını ve Türkiye’nin yüzde 50+1 şartına mahkûm hale geldiğini görüyoruz. Şu an ittifak olarak seçim kazanacağımızın garantisi yok" ifadelerini kullandı.

'MHP'DE DE BİR OY KAYBI SÖZ KONUSU'

Cumhur İttifakı'nın bütüncül olarak oy kaybı yaşadığını söyleyen AK Partili isim, "Çeşitli nedenlerden dolayı partisine tepkili olan AK Partili seçmenler, oylarını muhalefete vermek yerine MHP'ye veriyorlardı ve böyle kaybettiğimiz oyların bir bölümü gene ittifak içerisinde kalıyordu. Fakat şuanda bu vaziyet da söz konusu değil. MHP’de de bir oy kaybı söz konusu. Cumhur İttifakı’nın sandıktaki geleceği şu an için belirsiz bir vaziyette" diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.