adplus-dvertising

Ak Parti’den borç silme hamlesi! icra ve KYK borçları siliniyor…

Hükümet tarafından hazırlanan yeni torba yasa dar gelirliye nefes olacak. Düzenlemeden milyonlarca dar gelirlinin etkileneceği düşünülürken yeni torba yasanın doğalgaz, elektrik, su gibi ödemeleri de kapsaması bekleniyor.
Takip et
Ak Parti’den borç silme hamlesi! icra ve KYK borçları siliniyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren Torba Yasa teklifinde son aşamaya gelindi. AK Parti tarafından hazırlanan pandeminin olumsuz etkisini azaltmak ve dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri içeren Torba Yasa teklifinin kısa zaman içinde Meclis Başkanlığına sunulması bekleniyor. İcra takibi ve haciz işlemi başlatılmış, 2 bin liranın altındaki 6 milyon dosya tasfiye edilecek. Düzenleme, elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi temel ihtiyaçlara ait sözleşmelerden kaynaklanan borçları kapsayacak.

Ak Parti’den borç silme hamlesi! icra ve KYK borçları siliniyor…

KYK KREDİ BORÇLARINA DÜZENLEME

TRT’de yer verilen habere göre, Torba teklifteki öbür bir başlık KYK kredi borçlarına ait enflasyon farkının silinmesi olacak. Buna göre, yalnızca alınan kredi tutarı geri ödenecek. Düzenlemeden 3 milyon genç faydalanacak.

ÇALIŞAN VE İŞVERENE DESTEK

İşverenlere verilecek yeni yeni destekler de torba teklifte yer alacak. Çalışana verilen elektrik ve doğal gaz desteğinin bin liraya kadar olan kısmı vergiden ve sigorta prim kesintisinden muaf tutulacak. Aynı destek, personeline yol ve yemek yardımlarını nakdi olarak veren firmalar için de geçerli sayılacak.

Ak Parti’den borç silme hamlesi! icra ve KYK borçları siliniyor…

ARAÇ SATIŞLARINDA ALDATMACALARA VERİLEN CEZA ARTIRILACAK

Teklif içinde ikinci el araç satışlarında usulsüzlüğe karşı verilen cezanın artırılması da olacak. Düzenlemede araç satışında 6 ay 6 bin kilometre sınır koşulunu aldatmacalarla delmeye çalışanlara 300 bin lira ceza verilmesi yer alacak.

Düzenlemenin önümüzdeki günlerde Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.