AK Parti’den Ahmet Davutoğlu’na İhraç Şoku!

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında ortalığı karıştıracak kararlar alındı. Başta Ahmet Davutoğlu olmak üzere 4 ismin ihraç istemi Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında başta Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın ihracı istendi. İhraç talebi oy birliğiyle Merkez Disiplin Kurulu’na gönderildi.

Bunun yanında, eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin de ihraç talepleriyle il disiplin kurullarına sevk edilecekleri belirtildi.

ÜYELİKLERİ OTOMATİK OLARAK DÜŞEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki MYK’da alınan karar önce AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na gönderilecek. Daha sonra da Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, kuruluyla birlikte ihracı talep edilen 4 kişiden sözlü ve yazılı olarak savunmalarını talep edecek. Disiplin Kurulu’nun yapacağı sözlü ve yazılı savunmaya yanıt verilmemesi halinde, üyelikler otomatik olarak düşürülecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı